آرایش ناخن

آموزش نحوه تبدیل لاک براق به مات

تبدیل لاک براق به مات

لاک‌ ناخن از انواع لوازم آرایشی و بهداشتی است و در بین خانم‌‎ها بسیار پرطرفدار و محبوب است. لاک‎‌ها در انواع براق، مات، الکیلی یا کریستالی،آینه‌‎ای، نئونی، شنی، ترک، مخملی و … تولید می‎شوند که هر کدام از آن‎‌ها کاربرد و طرفداران خود را دارند. اما ما در این مقاله راه‎‌هایی برای تبدیل لاک براق به مات را برایتان نام خواهیم برد؛ پس با ما همراه باشید.

روش‌‎های تبدیل لاک براق به مات

لاک‏‌های براق دسترسی بیشتری نسبت به دیگر انواع داشته و تقریبا می‏‌توان گفت که در همه‎‌ی خانه‌‎ها یافت می‌‎شود. اما برای ایجاد تنوع و بنا بر سلیقه می‏‌توان لاک‎‌های براق را به لاک مات تبدیل کرد که در قسمت پایین چند روش تبدیل لاک براق به مات را برای شما شرح خواهیم داد.

 

 

  • استفاده از پودر

یکی از روش‎‌های تبدیل لاک براق به مات، استفاده از پودر است. شما می‌‏توانید از انواع پودرهایی که بافت بسیار ریز دارند، به طور مثال پودر نشاسته ذرت، آرد سفید، بیکینگ پودر و حتی جوش شیرین برای مات کردن لاک براق خود استفاده کنید.

شما برای اجرا کردن این روش به مقداری پودر و لاک مورد نظر و یک پالت یا تکه‎‌ای آلومینیوم احتیاج دارید. به طوریکه در ابتدا 1 الی 2 قطره لاک را بر روی پالت یا ورقه‎‌ی آلومینیومی بریزید، سپس به اندازه‎‌ی بسیار کم (سر سوزن) پودر را به آن اضافه نمایید، بلافاصله و خیلی سریع به خوبی آن‎ها را مخلوط کنید. برای مخلوط کردن آن دو می‎‌توانید از سوزن یا خلال دندان استفاده کنید. باید دقت کنید که این کار را باید بسیار سریع انجام دهید تا لاک خشک و تکه تکه نشود.

وقتی که لاک و پودر کاملا با هم مخلوط شدند، به وسیله‎‌ی برس لاک محلول را روی ناخن خود پخش کنید. بهتر است برای اینکه از خشک شدن لاک جلوگیری کنید، به صورت مرحله‌‎ای این کار را انجام دهید، یعنی برای یک ناخن محلول را تهیه نموده، سپس از آن استفاده کنید و بعد برای هر کدام از ناخن‌‎های دیگر از نو همین کارها را تکرار کنید.

تبدیل لاک براق به مات

  • استفاده از بخار آب

اگر شما وقت زیادی در تبدیل لاک براق به مات ندارید این روشی که توضیح خواهیم داد بسیار مناسب است. برای انجام این روش ابتدا ناخن‎‌هایتان را با برس به لاک آغشته کنید؛ سپس بعد از 1 الی 2 دقیقه دستتان را بالای بخار آب در حال جوش بگیرید و چند ثانیه (زیر 1 دقیقه) نگه دارید. توجه کنید که دستتان را خیلی نزدیک به بخار آب نگه ندارید تا دچار سوختگی نشوید. و نیز دقت داشته باشید که مدت زمان زیاد دستتان را در مجاورت بخار قرار ندهید تا از میعان بخار آب روی ناخن‎‌هایتان جلوگیری کنید. اگر با نگه داشتن ناخن‎‌ها به مدت چند ثانیه نتیجه‎‌ی مطلوب را نگرفتید، این کار را دوباره تکرار کنید.

تبدیل لاک براق به مات با استفاده از بخار آب

  • استفاده از تاپ کت مات

اغلب از تاپ کت‏‌ها برای افزایش ماندگاری لاک‎ روی ناخن استفاده می‎‌شود. تاپ کت در دو نوع براق و مات در بازارها موجود می‌‎باشد و به فروش می‌‎رسد که هر کس بنا به سلیقه‏‌ای که دارد آن‏ها را تهیه می‌‏کند. پس اگر به دنبال تبدیل لاک براق به مات هستید، استفاده از تاپ کت مات یکی از بهترین گزینه‎‌ها است. اجرا کردن این روش بسیار ساده و آسان بوده و وقت زیادی از شما نخواهد گرفت. به طوریکه ابتدا لاک مورد نظر خود را روی ناخن‎‌هایتان می‌‎زنید؛ سپس وقتی که لاک شما به طور کامل خشک شد، یک لایه نازک از تاپ کت مات روی آن‎‌ها می‌‎زنید و بسیار زود اثر آن را خواهید دید. استفاده از تاپ کت مات، علاوه بر اینکه لاک براق شما را به مات تبدیل می‎‌کند، باعث می‎شود استحکام آن روی ناخن‎‌هایتان افزایش یابد و مانع لب پر شدن لاک شما خواهد شد.

 

محصولات پییشنهادی : تاپ کات مات کننده ناخن جوردانا

 

  • استفاده از لاک مات کن

همانطور که محصولی به نام “برق ناخن” برای براق و درخشان‎‌تر کردن لاک‌‎ها در بازار وجود دارد، “لاک مات کن” نیز به تولید رسیده است و قادر است که هر لاکی را روی ناخن‏‌هایتان مات کند. می‎‌توان گفت که استفاده از لاک مات کن یکی از ساده‌‎ترین روش‎‌های تبدیل لاک براق به مات است. برای این روش نیز مانند روش بالا، در ابتدا لاک مورد نظر را می‎‌زنید و پس از آن که کامل خشک شدند، لاک مات کن را روی ناخن‎‌هایتان می‎‌زنید و به سرعت لاک‎‌هایتان مات خواهند شد.

تبدیل لاک براق به مات با لاک مات کن

  • استفاده از سایه

شما می‌‎توانید با استفاده از سایه‎‌ی چشم و نیز لاک براق (یا برق ناخن) یک لاک مات برای خود تهیه کنید. برای انجام این روش می‏‌توانید مقداری سایه را در لاک دلخواه خود بریزید و به وسیله‎‌ی خلال دندان خوب با هم مخلوط کنید. سپس با برس مخصوص آن‎‌ها را روی ناخن خود بزنید. لازم به ذکر است که شما با مخلوط کردن برق ناخن و نیز سایه‎‌ی چشم با رنگ مورد نظر خود می‎‌توانید لاک مات با رنگ دلخواهتان تهیه نمایید.

 

مقاله پییشنهادی : روش‌های مراقبت از ناخن

 

گفتنی است که برای اینکه در هر کدام از روش‎‌هایی که خدمتتان شرح دادیم، نتیجه‌‎ی بهتری بگیرید و ناخن‎‌های زیباتری داشته باشید، بهتر است که در ابتدا ناخن‎‌های خود را سوهان کشیده و سطح آن را صاف و یک‌دست نمایید و سپس از روش‌‎ها استفاده نمایید.

در کل می‏‌توان گفت که تبدیل لاک براق به مات علاوه بر اینکه روشی بسیار ساده می‎‌باشد، برای تنوع نیز بسیار مناسب است. استفاده از این روش از نظر اقتصادی نیز بسیار مقرون به صرفه است؛ به این صورت که به جای اینکه چندین رنگ لاک براق و مات تهیه کنید، فقط لاک براق تهیه کرده و سپس در مواقع نیاز از روش‎‌های تبدیل لاک براق به مات به آن‌‎ها تنوع داده و آن‏‌ها را مات کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *