رنگ مو

آموزش رنگ مو در خانه

آموزش رنگ مو

رنگ کردن مو برای خانم‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است و باعث افزایش زیبایی چهره‌ خواهد شد. یادگیری آموزش رنگ مو در منزل باعث خواهد شد تا بانوان بتوانند با تهیه مواد اولیه، به آسانی موهای خود را رنگ کنند. این کار علاوه بر افزایش زیبایی چهره خانم‌ها باعث می‌شود تا در هزینه زندگی مدیریت بهتری داشته باشند.

یک سری نکات مهم و طلائی در زمینه رنگ کردن مو در خانه وجود دارد که شناخت آن باعث می‌شود تا نتیجه نهایی کار رضایت بخش باشد. در صورتی که می‌خواهید در منزل موهای خود را رنگ کنید، بهتر است با آموزش رنگ مو همراه این مقاله باشید.

آموزش رنگ مو

 

مواد و وسایل لازم برای رنگ کردن مو

یک سری از لوازم و وسایل مرتبط با رنگ کردن مو وجود دارند که تهیه کردن آنها باعث می‌شوند تا روند رنگ زدن مو، سرعت بیشتری به خود بگیرد. به عنوان نمونه استفاده از مواد نرم کننده باعث افزایش حالت پذیری موهای سر خواهد شد. از جمله مهم‌ترین وسایل و لوازم مورد استفاده برای رنگ کردن موهای سر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رنگ مو دلخواه
 • شانه 23 سانتی بزرگ
 • پیشبند یک بار مصرف آرایشگاهی
 • دستکش ساق بلند
 • پیشبند اصلاح صورت
 • قلم و کاسه رنگ
 • قلم رنگ ابرو
 • کلاه رنگ
 • پاک کننده آرایش

هر کدام از محصولات گفته شده در بالا می‌تواند روند رنگ زدن مو را تسریع ببخشد. با استفاده از محصولات با کیفیت و یادگیری آموزش رنگ مو قادر خواهید بود تا در کمترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت، موهای خود را در منزل رنگ کنید.

 

نکات مهم قبل از رنگ کردن مو در منزل

رعایت کردن یک سری نکات مهم در هنگام رنگ کردن موی سر ضروری است و باعث جلوگیری از اشتباهات ناخواسته می‌شود. با کمک برخی از تکنیک‌های خانگی می‌توانید موهای خود را به بهترین شکل رنگ کنید. در ادامه به مهم‌ترین نکات قبل از رنگ کردن مو در منزل می‌پردازیم:

 • عدم شستشوی مو قبل از رنگ کردن

در آموزش رنگ مو باید بدانید که قبل از رنگ زدن موهای خود، موها را با مواد بهداشتی نشویید. این کار باعث می‌شود تا روغن و چربی طبیعی موها حفظ شود و برای مراقبت از مواد شیمایی موجود بر روی رنگ مو مهم است. در واقع خانم‌ها با شستن موهای خود قبل از رنگ زدن، تمام مواد چربی و روغن موها را از بین می‌برند که این امر باعث خشکی بیش از اندازه موی سر می‌شود. اگر نیاز به شستشوی موی خود دارید بهتر است از نرم کننده استفاده کرده و موهای خود را با آب ولرم آبکشی کنید.

 • تست رنگ مو بر روی چند تار مو

اگر بخواهید آموزش رنگ كردن موي سر را در منزل یاد بگیرید، باید به نکات ریز گفته شده در این مقاله توجه کنید. برای تست رنگ انتخابی، کافی است مقداری از رنگ آماده شده را بر روی چند تار موی خود قرار داده و تست کنید. اگر از رنگ دلخواه خود راضی بودید و باعث افزایش جذابیت چهره شما شده است، می‌توانید تمام موهای خود را با آن رنگ کنید.

 • برای شروع رنگ از وسط موی خود آغاز کنید

اگر بخواهید موهای یکنواخت‌تری داشته باشید، بهتر است برای رنگ کردن موی خود از وسط مو این کار را شروع کنید. در آموزش رنگ مو به ریشه و ساقه مو اشاره شده است، چرا که این بخش به نسبت سایر بخش‌ها جذب رنگ سریع‌تری دارد. رنگ کردن موی سر از وسط باعث می‌شود تا موهای شما ظاهر روشن‌تری به خود بگیرد.

 • از رنگ کردن پوست سر خودداری کنید

نحوه رنگ مو به گونه‌ای است که برای دریافت نتیجه بهتر کافی است از رنگ کردن پوست سر خود اجتناب کنید. قرارگیری پوست سر در معرض مواد شیمایی باعث ایجاد التهاب در پوست خواهد شد. برای مراقبت از پوست سر خود کافی است قبل از رنگ کردن موهای خود، از روغن زیتون برای محافظت از سطح پوست سر خود استفاده کنید.

آموزش رنگ مو

 

آموزش رنگ مو به صورت قدم به قدم

برای شروع کار بهتر است تمام دستورالعمل‌های موجود بر روی جعبه رنگ مو را مطالعه کنید تا بتوانید ترکیب رنگ مورد نظر خود را به خوبی آماده کنید. این کار باعث می‌شود تا در روند رنگ کردن موهای خود، دچار مشکل نشوید. آموزش رنگ مو در خانه دارای مزایای زیادی است که باعث می‌شود تا بانوان بتوانند با تمرکز و زمان بیشتر، موهای خود را رنگ کنند.

در صورت نیاز می‌توانید بخش‌های بلند موهای خود را کوتاه کنید چرا یک دست شدن موها باعث نمایش بهتر رنگ مو خواهد شد. برای شروع رنگ کردن موها کافی است طبق مراحل زیر پیش بروید:

 • قدم اول

در ابتدا بهتر است موهای خود را با یک برس مناسب صاف و یکدست کنید. یکدست کردن موهای سر باعث می‌شود تا بتوانید از وضعیت کلی موهای خود مطلع شوید. با وازلین یا یک نرم کننده پشت گوش و تمام گردن خود را چرب کنید.

 • قدم دوم

یادگیری آموزش رنگ مو این اطمینان را به شما می‌دهد که در منزل با خیال آسوده، موهای خود را به رنگ دلخواه در بیاورید. پس از چرب کردن گوش و گردن، موهای خود را به 8 بخش مساوی تقسیم کرده و هر بخش را با یک کلیپس ثابت نگه دارید.

 • قدم سوم

در این مرحله از یک ظرف غیر فلزی برای ترکیب کردن مواد رنگ استفاده کنید. فرچه مخصوص رنگ مو را گرفته و رنگ و اکسیدان را با یکدیگر ترکیب کنید. ترکیب کردن رنگ، یک بخش مهم در آماده کردن رنگ مو در خانه است که باید توجه بیشتری به آن داشته باشید.

 • قدم چهارم

رنگ کردن موهای خود را از ریشه مو آغاز کنید تا به نتیجه دلخواه برسید. براش رنگ را برداشته و قسمت انتهایی موهای خود را رنگ کنید. توجه داشته باشید که رنگ کردن موها را از بخش وسط سر خود آغاز کنید.

 • قدم پنجم

زمانی که با بخش‌بندی موهای خود توانستید، تمام موها را رنگ کنید، برای پخش کردن رنگ مو از براش استفاده کنید تا به صورت کامل مطمئن شوید که تمام بخش‌های مو به خوبی رنگ شده‌اند. پس از اطمینان از رنگ کردن کامل مو، موهای خود را با یک کلاه بپوشانید و اجازه دهید تا موها استراحت کنند.

 • قدم ششم

حدود 30 الی 45 دقیقه صبر کنید تا رنگ به خوبی بر روی موهای شما قرار بگیرد. مدت زمان بیان شده با توجه به برند رنگ انتخابی و کیفیت موهای شما متغیر است. آموزش رنگ كردن مو مردانه نیز به همین صورت است و نیاز به ظرافت و دقت زیادی دارد که با کمی وسواس می‌توانید در خانه به رنگ موی مورد نظر خود دست پیدا کنید.

 

استفاده از واریاسیون و اکسیدان در رنگ کردن مو

پس از مطالعه آموزش رنگ مو، باید بدانید که واریاسیون یک رنگ موی قوی و خالص است که با ترکیب رنگ موی اصلی می‌تواند تغییر تناژ رنگ مو را به دنبال داشته باشد و چهره شما را جذاب‌تر نماید. واریاسیون با توجه به قابلیتی که دارد به بانوان این امکان را می‌دهد که بتوانند تغییرات دلخواه را در رنگ موی اصلی خود ایجاد کنند.

در سال‌های اخیر انواع واریاسیون به بازار عرضه شده‌اند که انتخاب آن بسته به نیاز افراد متفاوت است. به دست آوردن ترکیب رنگ مو با استفاده از اکسیدان و واریاسیون کار نسبتا دشواری است که شما را با چالش روبرو خواهد کرد. به عنوان نمونه استفاده از بهترین رنگ مو و ترکیب آن با واریاسیون بر روی موهای ریز و باریک متفاوت‌تر از موهای ضخیم است. ترکیب رنگ مو با اکسیدان می‌تواند دوام رنگ ایجاد شده را افزایش دهد اما در زمینه ترکیب کردن رنگ مو با واریاسیون این مورد چندان صادق نیست.

اگر بخواهید پس از رنگ کردن موهای سر خود، ماندگاری رنگ ایجاد شده را افزایش دهید باید اطلاعات خود را نسبت به یک سری از نکات مرتبط با نگهداری پس از رنگ کردن مو، افزایش دهید.

آموزش رنگ مو

 

نکات مربوط به نگهداری پس از رنگ کردن

پس از یادگیری آموزش رنگ مو، توجه کردن به شیوه‌های مراقبت از موهای رنگ شده می‌تواند دوام رنگ ایجاد شده را افزایش دهد. تفاوتی ندارد که موهای خود را چه رنگی کرده باشید، در هر صورت باید به نکات کلی این بخش توجه داشته باشید:

عدم استفاده از شامپو بعد از رنگ کردن مو

زمانی که موهای خود را رنگ می‌کنید، شکاف مو باز شده تا تاثیرپذیری رنگ بر روی موهای شما به خوبی خود را نشان دهد. در این زمان نباید از شامپو استفاده کنید، چرا که باعث از بین بردن رنگ مو خواهد شد. با توجه به نوع پوست سر شما و همچنین کیفیت موهای‌تان، باید برای تثبیت رنگ حدود 72 ساعت صبر کنید.

از شامپوهای بدون سولفات استفاده کنید

در بسیاری از محصولات بهداشتی، سدیم لورت سولفات یافت می‌شود که استفاده از آن باعث افزایش خشک شدن موها می‌شود. برای این که بتوانید موهای رنگ شده نرمی داشته باشید بهتر است از شامپوهای بدون سولفات استفاده کنید. با آموزش رنگ مو قادر خواهید بود موهای خود را زیبا کنید و با استفاده از این نکات می‌توانید ماندگاری موهای رنگ شده را افزایش دهید.

استفاده از آب با دمای پایین

دوش گرفتن با آب داغ چندان مناسب موهای رنگ شده نیست، لذا بهتر است در هنگام استحمام و شستن موهای سر از آب با دمای پایین استفاده کنید. استفاده از آب ولرم باعث جلوگیری از از بین بردن رنگ مو خواهد شد.

موهای خود را با سشوار خشک نکنید

بعد از رنگ کردن موی سر بهتر است اجازه دهید تا مو به صورت طبیعی خشک شوند. اگر قرار است از سشوار استفاده کنید، بهتر است دمای سشوار را در پایین‌ترین حد خود قرار دهید. اگر موهای فر دارید، کافی است برای خشک کردن موها، آنها را بالای سر خود جمع کرده و موها را با یک تی‌شرت بپیچید تا به صورت طبیعی خشک شوند.

جمع بندی

طبق آمارهای منتشر شده از آزمایشگاه زیبایی GH، بسیاری از بانوان برای کسب زیبایی بیشتر به دنبال تغییر رنگ موهای خود هستند. برخی دیگر از خانم‌ها نیز به عنوان یک روش سرگرم کننده ترجیح می‌دهند تا موهای خود را رنگ کنند. در این مقاله به آموزش رنگ مو در منزل پرداخته شده است تا افراد بدون پرداخت هزینه‌های سنگین بتوانند موهای خود را در کمترین زمان و با بالاترین کیفیت رنگ کنند.

یک سری نکات کلیدی در هنگام رنگ زدن موی سر وجود دارد که به آن اشاره شده است. پس از رنگ کردن مو کافی است به نکات مربوط به نگهداری پس از رنگ کردن مو توجه داشته باشید تا بتوانید ماندگاری موی رنگ شده را افزایش دهید. اگر بخواهید موهای خود را در منزل رنگ کنید، به چه نکاتی توجه خواهید کرد؟ در صورت تمایل می‌توانید نظرات ارزشمند خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *