آرایش پوست, آرایش چشم, آرایش صورت, آرایشی

ترندهای آرایش پاییزی 1401 را بشناسید

ترندهای آرایش پاییزی 1401 را بشناسید

آرایش پاییزی چگونه است؟ چطور می‌توان مدل آرایش پاییزی را بر روی صورت خود پیاده کرد؟ درصورتی‌که به تیپ و ظاهر خود اهمیت بدهید، احتمالاً متوجه این نکته شده‌اید که لباسی که در فصول گرم سال می‌پوشید، از نظر مدل و رنگ، متفاوت از لباسی است که در فصل‌های سرد سال می‌پوشید. به‌عنوان‌مثال، رنگ‌هایی که برای فصل‌های گرم سال پیشنهاد می‌شود، اغلب شامل رنگ‌های ملایم و گرمی نظیر سفید، صورتی، زرد، نارنجی و … است. اما شاید در فصل‌های سرد سال، رنگ‌های تیره و گرم بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همچو لباس، آرایشی و میکاپی که قرار است بر روی صورت خود پیاده کنید نیز می‌تواند باتوجه‌به فصلی که در آن قرار دارید، تغییرات جزئی داشته باشد که این تغییرات، همگی در راستای زیباتر و جذاب‌تر نشان‌دادن شما خواهد بود. در ادامه همراه ما باشید تا علاوه بر آشنایی با رنگ‌هایی که برای میکاپ در فصل پاییز مورد استفاده قرار می‌گیرد، با انواع مدل آرایش پاییزی آشنا شوید.

ترندهای آرایشی پاییز 2022

طبیعتاً، زمانی که آفتاب باقدرت بیشتری می‌تابد، استفاده از رنگ‌های تیره برای لباس، و استفاده از رنگ‌های ملایم و روشن‌تر به‌عنوان آرایش، برای یک فرد، توصیه می‌شود. به همین دلیل، استفاده از رنگ‌های برنزه، در فصل پاییز پیشنهاد نمی‌شود. به‌جای آن بهتر است از های‌لایت‌ها کم‌رنگ برای پوست، و رنگ‌های متناقض با رنگ پوست، به‌عنوان رژ لب یا رژ گونه استفاده کنید. در کل، رنگ‌هایی که جزو رنگ‌های ترند پاییز 2022 است، رنگ‌های بژ، طلایی، بنفش و یشمی است.

هرساله مدل‌های مختلفی از آرایش پاییزی ترند شده و افراد زیادی از آن مدل، برای آرایش خود استفاده می‌کنند. ترند‌های آرایشی پاییز 2022، باتوجه‌به بررسی رنگ‌هایی که گفته شد نیز در این سال مورد استفاده قرار می‌گیرد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

ترند سایه رنگی برای پاییز 1401

همان‌طور که گفتیم، رنگ‌های در آرایش پاییزی بسیار اهمیت دارند. همچنین ملیح بوده آرایش، از دیگر نکاتی است که باید در آرایش پاییزی در نظر داشته باشید. یکی از ترندهای آرایشی پاییزی، مدلی است که از سایه‌های رنگی برای چشم استفاده کنید. برای این کار، می‌توانید از انواع رنگ سایه چشم بهره‌مند شده و این قسمت از صورت خود را، با رنگ‌های شادی مثل بنفش، قرمز، صورتی و … آرایش کنید. البته در این آرایش، می‌توانید از انواع ترکیبات رنگی با تناژ نزدیک به هم نیز بهره‌مند شده و آرایشی ملیح و زیبا را در فصل پاییز، به‌صورت خود هدیه کنید.

همچنین استفاده از سایه اکلیلی نیز خودش یک جذابیت جدا داشته که از آن‌هم می‌توانید بهره‌مند شوید. این مدل، به‌خصوص برای افرادی که پوست کمی تیره‌تر دارند، به کار می‌آید.

آرایش دوبعدی ترند پاییز 2022

این ترند آرایشی پاییز 2022 به این شکل است که باید یکی از اعضای صورت را مات نگه داشته و یکی دیگر از قسمت‌ها را براق کنید. با این کار، می‌توانید یک فرم دوبعدی به‌صورت خود هدیه کرده و در فصل پاییز، نگاه‌ها را به‌سوی خود متمایل کنید. به‌عنوان‌مثال، می‌توانید پوست صورت خود را مات کرده و برای رژ لب یا رژگونه را براق در نظر بگیرید تا این عناصر، در صورت شما کمی بعد گرفته و جلوتر از سایر اعضای صورت به نظر برسد.

آرایش مینیمال برای پاییز

یکی از مدل‌های آرایشی که هیچگاه از مد نیفتاده و همیشه مورد استفاده قرار می‌گیرد، آرایش ساده و نچرال است. برای این آرایش، تنها باید نقص‌هایی که صورت دارد را با استفاده از کاسیلرهایی که به رنگ پوست صورت خودتان است استفاده کرده و یک رنگ یکدستی را بر روی پوست خود طراحی کنید. این آرایش که در دسته ترند آرایشی پاییز 2022 قرار می‌گیرد را می‌توان در فصول دیگر هم استفاده کرد. اما باتوجه‌به فصل، باید از زیرساخت مناسب برای رنگ صورت استفاده کرد. به این معنی که در فصول سرد مثل پاییز، از رنگ‌های روشن استفاده شود.

در مقاله ضد آفتاب در پاییز به معرفی انواع ضد آفتاب ها پرداخته‌ایم که می‌توانید مطالعه کنید.

رژ قرمز در آرایش پاییزی

از مدل‌های کلاسیک و قدیمی که دوباره در پاییز 2022 ترند شده است، استفاده از رژ لب قرمز است. رژ قرمز همواره از مدل‌های آرایشی پرطرف‌دار در صنعت مد و فشن بوده که همواره زیبایی درخشانی را برای فرد استفاده کننده به همراه داشته است. در مورد تناژ رنگ رژ قرمز نیز که در پاییز توصیه می‌شود باید بگوییم که درصورتی‌که پوست روشنی دارید، بهتر است از رژ قرمز با تناژهای نزدیک به رنگ روشن استفاده کنید و اگر کمی پوستتان سبزه است، رژهایی با تناژهای تیره را برای خود در نظر بگیرید.

ترکیب لب برجسته و چشم اسموکی

آرایش چشم اسموکی، در زمان‌های قدیم، به کرات مورد استفاده قرار می‌گرفت. این مدل در پاییز 2022، باز هم به لیست ترندهای آرایش پاییزی اضافه شده است. البته آرایش اسموکی، به‌تنهایی در این لیست قرار ندارد، بلکه ترکیب آن با رژ برجسته است که می‌تواند زیبایی شما را چندید برابر کند. برای آرایش اسموکی یا دودی، باید خط چشم را در امتداد مژه ادامه داده و آن را با سایه دودی ترکیب کنید. برای رنگ لب نیز می‌توانید از تناژهای پررنگ، براق و حتی اکلیلی استفاده نمایید. رنگ قرمز و یا مشکی، از رنگ‌هایی هستند که در این آرایش، به کار می‌روند.

رژگونه زیاد!

از ترندهایی که در پاییز 2022 به وجود آمده است، استفاده از مقدار زیادی رژگونه با ترکیب رنگ‌های نزدیک به هم با حالتی که بر روی‌هم فید شده‌اند است. رنگ‌هایی که می‌توانید به‌عنوان رژگونه در آرایش پاییزی استفاده کنید، می‌تواند شامل نارنجی، هلویی و … با تناژهای روشن از رنگ‌های دیگر مثل صورتی یا کرمی باشد. توصیه‌ای که در این زمینه می‌شود این است که برای این آرایش، از رژگونه‌های کرمی، به‌جای رژگونه‌های پودری استفاده کنید. چرا که قرار است عمده آرایش خود را با رژگونه طراحی کرده و طبیعتاً، به میزان زیادی از رژگونه نیاز خواهید داشت.

برای شناخت انواع دمنوش های پاییزی مقاله دمنوش پاییزی را مطالعه کنید.

خط چشم گرافیکی

این ترند آرایشی پاییز 2022، متفاوت از چیزی است که تا بدین جا عنوان کرده‌ایم. به این معنی که برای انجام این آرایش بر روی صورت، باید از خط چشمی استفاده کنید که قابلیت طراحی و نقش انگاری ریز را داشته باشد. همچنین شاید طراحی آن بر روی صورت نیز کار ساده‌ای نبوده و لازم باشد تا ابتدا چند بار برای پیاده‌سازی این طرح بر روی صورت، تلاش کرده تا قلق کار، دستتان بیاید. این مدل آرایش، باعث درشت به نظر رسیدن چشم و همچنین جذاب‌تر شدن آن‌ها است. برای این کار، هم از رنگ مشکی و هم از رنگ‌های دیگر، می‌توانید بهره‌مند شوید.

ابرو روشن ترند آرایش پاییزی 2022

از ترند‌هایی که در پاییز 2022 مورد استفاده قرار گرفته و شاید طرفداران زیادی نداشته؛ اما جذابیت خاص خودش داشته باشد، رنگ کردن ابرو است. به این معنی که بدون دست بردن در ابرو و تغییر دادن حجم آن، از یک پالت رنگی مثل کانسیلر برای رنگ کردن ابرو اقدام کنید. طبیعتاً برای این کار باید از رنگ‌هایی استفاده کنید که نزدیک به رنگ پوست شما باشد. همچنین حتماً دقت داشته باشید که از پودر تنظیم کننده برای تثبیت کردن رنگ کانسیلر استفاده کنید. چرا که ممکن است ابرو، بیشتر از پوست رنگ کانسیلر را پس بزند.

سخن پایانی

با در نظر داشتن رنگ‌های گفته شده، و همچنین رنگ‌های نزدیک به این تناژها، می‌توان انواع مدل‌های آرایش پاییزی را تست کرد. همچنین باید بگوییم که این رنگ‌ها و مدل‌ها، صرفاً پیشنهاداتی است که باتوجه‌به مجله‌های مد روز و نظرسنجی‌های مختلفی که در سراسر جهان انجام می‌شود، داده می‌شود. به این معنی که شما به‌دلخواه می‌توانید از رنگ‌ها و مدل‌هایی در فصل پاییز استفاده کنید که حتی نزدیک به موارد گفته شده در قسمت‌های بالا نبوده و صرفاً، این مدل سلیقه‌ی شما است که خیلی هم به صورتتان می‌نشیند.

با درنظرگرفتن این موارد و مدل‌ها و رنگ‌هایی که برای انواع اقلام آرایشی گفته است، صدها مدل آرایش پاییزی می‌توان طراحی کرد که هرکدام، زیبایی خاص خود را داشته و ممکن است به‌صورت بعضی خانم‌ها نشسته و به صورت برخی دیگر، خوش نیاید. به همین دلیل، توصیه‌ای که در این زمینه داریم این است که با ایده گرفتن از این مقاله و همچنین مقالات مشابه، در راستا پیدا کردن بهترین مدلی که به صورت شما می‌آید، طرح‌های مختلف با یکدیگری را تست کنید.

برای این کار نیز می‌توانید از اپلیکیشن‌های شبیه‌ساز که یک میکاپ زیبا را بر روی صورت شما پیاده می‌کند، رنگ‌های گفته شده را تست کنید.

امیدواریم توانسته باشیم در راستای پیدا کردن مدل‌های آرایش پاییزی شما را راهنمایی کرده باشیم. همچنین درصورتی‌که سؤالی در این زمینه برای شما به وجود آمده بود، در قسمت نظرها آن را برای ما به ثبت برسانید.

در ادامه نیز می‌توانید با مدل‌هایی از آرایش پاییزی همراه ما باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.