اسپری دو فاز مو, مراقبت از مو

اسپری دو فاز مو چیست؟

اسپری دو فاز مو چیست؟

یکی از اصلی ترین و تاثیرگذارترین زیبایی هر کس مو و حالت آن است. و از قدیم تا به امروز زیبایی و آرایش موها برای خانم ها و حتی آقایان هم مهم بوده است. بنابراین محصولات متنوع و زیادی برای حالت دهی به موها ،حفاظت و ترمیم آنها به وجود آمده است.در این مقاله ما به بررسی یکی از پر کاربردترین و محبوب ترین وسایل مراقبتی مو یعنی اسپری دو فاز مو می پردازیم.

موهای ما در معرض آلودگی هوا، نور خورشید ، استفاده مداوم از رنگ های شیمیایی و سشوار و اتوی مو رطوبت و درخشندگی، زیبایی ،خوش حالتی و سلامت خودشان را از دست می دهند .پس بهتر است به صورت مداوم از موهای خود مراقبت کنیم. امروزه یکی از پرکاربردترین و راحت ترین محصولی که برای موها تولید شده است اسپری دوفاز می باشد.

چرا به اسم دو فاز مو معروف هستند؟

دو فازها از دو نوع مایع ساخته شده اند که به حالت عادی و سکون که قرار داشته باشند این اسپری مایع شکل به صورت آب و کف معلوم هستند . ترکیب اصلی 2 فاز مو از آب، سیلیکون و عصاره ابریشم است.

فاز اول آن که به صورت آب می باشد دارای آمینه اسیدهای فراوان است که وظیفه آبرسانی و حفظ رطوبت مو را بر عهده دارد.فاز آبرسان در اسپری دوفاز مو دارای مواد پروتینه است که این مواد به ساقه مو نفوذ می کنند و مو را تغذیه می کنند.به این صورت که خشکی مو که در اثر اشعه خورشید، رنگ کردن زیاد و… به وجود آمده است را کم می کند و مو را ترمیم می کنند.

فاز دوم اسپری دو فاز مو از سیلیکون است.سیلیکون در اسپری دوفاز مو به شکل کف می باشد. وظیفه سیلیکون ها درخشان کننده مو، ترمیم کننده و حفظ زیبایی مو می باشد. سیلیکون موجود در اسپری به ما کمک می کند که گره های مو راحت تر باز شوند و موها راحت تر شانه شوند. بنابراین از سطح خارجی مو محافظت میکند و کمک میکند که موها کمتر دچار موخوره شوند. همچنین سیلیکون موجود در اسپری دوفاز مو از چرب شدن موی سر جلوگیری می کند.

اسپری دو فاز مو

اسپری های دوفاز مو برای همه موها مناسب است. البته امروزه این اسپری ها به انواع مختلفی تقسیم شده اند و قسمت فاز دوم هرکدام با بقیم متفاوت است.  به عنوان مثال یک اسپری 2فاز مو حاوی روغن آرگان است. این به آن معناست که در ساختار فاز دوم روغن ارگان به کار رفته است که خشکی موها سریعتر از بین روند.

انواع اسپری دو فاز

 • اسپری دو فاز قبل از سشوار

این اسپری برای رفع وزی مو قبل از براشینگ و اتو مو استفاده می شود.

 • اسپری دو فاز حاوی روغن آرگان

این اسپری دارای انواع ویتامین های B و کراتین است که برای ترمیم سریعتر موهای خشک و آسیب دیده استفاده می شود.

 • اسپری دو فاز مخصوص موهای فر و مجعد

این اسپری دارای آنزیم های فعال و چای سبز است که وزی مو را می گیرد. این اسپری 2 فاز به براشینگ شدن و حالت دهی مو کمک می کند.

 • اسپری دو فاز حاوی کراتین

کراتین موجود در اسپری دوفاز مو کمک می کند که موهای لخت تر و نرم تری داشته باشید. کراتین موجود در این اسپری ها براقیت و لطافت بیشتری به موها می دهد.

ویژگی های اسپری دوفاز مو
 1. نرم کننده مو
 2. محافظت کننده مو در برابر اشعه خورشید، حرارت سشوار و اتوی مو
 3. تسهیل در شانه کردن موها
 4. براق کننده مو
 5. ترمیم کننده موها
 6. حفظ رطوبت مو
 7. جلوگیری از موخوره
 8. افزایش حالت پذیری مو
 9. تغذیه موها بدون ایجاد چربی بر روی آن
 10. از بین برنده وز مو

قبل از استفاده از اسپری دوفاز مو آن را به خوبی تکان دهید تا دوفاز مختلف آن حل شوند و بهتر عمل کنند .همچنین بهتر است اسپری 2فاز مو را قبل از سشوار بر روی مو بزنید و چند دقیقه صبر کنید که مواد جذب مو شوند. زیرا این کار از آسیب دیدن مو در برابر حرارت جلوگیری می کند.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *