آرایش صورت

اشتباهات رایج در آرایش کردن

نکته هایی دربارهٔ اشتباه آرایش کردن

بعضی وقت ها برایتان پیش آمده است که وقتی به خودتان نگاه می کنید احساس می کنید مسن تر دیده می شوید. وقتی به بعضی از عکس هایتان که دقت می کنید احساس می کنید در بعضی موارد سنتان بیشتر نشان داده می شود. آیا به دلیلش هم فکر کرده اید؟دنبال راه حل برای حل این موضوع هم بوده اید یا نه؟ عامل های متفاوتی در مسن تر نشان دادن سن شما وجود دارد. در اینجا به عواملی که چهره تان را پیرتر نشان می دهد و نکته هایی دربارهٔ اشتباه آرایش کردن اشاره کرده ایم.با رعایت این نکات می توانید سنتان را کمتر نشان دهید.

اشتباهات پوششی

1. چاقی

همیشه مراقب وزن خود باشید.هرچه سنتان بالاتر می رود متابولیسم بدنتان کمتر می شود بنابراین کمتر وزن کم می کنید. افرادی که متناسب و لاغر هستند سنشان کمتر دیده می شود.

2. رنگ های تیره

سعی کنید از رنگ های شاد استفاده کنید. رنگ های تیره صورت را خسته تر و مسن تر نشان می دهد. در کمد لباس هایتان رنگ های شاد را قرار دهید.

3. زرق و برق زیادی

سعی کنید از زیورآلات شلوغ استفاده نکنید. هرچه تزیینات ساده و نازک تر باشند زیباتر و جوان کننده تر است.

4. تیپ تکراری

با لباس هایتان بازی کنید و از تیپ های یکنواخت و همیشگی دوری کنید. این کار به جوان تر نشان دادن شما کمک می کند.

5. عینک

عینک های مطالعه سن شما را بیشتر نشان می دهند. در انتخاب فرم و قاب عینک دقت کنید تا صورت جوانتری را داشته باشید.

دلایل بیشتری در مد هستند که به مسن تر نشان دادن شما کمک می کنند اما در این مقاله به تعداد کمی از آن پرداختیم و اما چه اشتباهاتی در آرایش به مسن تر نشان دادن شما کمک می کند؟

اشتباهات آرایشی

نکته هایی دربارهٔ اشتباه آرایش کردن

1. کرم پودر

استفاده بیش از حد کرم پودر برای پوشاندن چین و چروک و معایب صورت باعث می شود پوستتان پیرتر نشان داده شود.
سعی کنید از کرم پودری استفاده کنید که هم رنگ پوستتان باشد و لایه ضخیمی بر روی صورتتان نزنید. به این موضوع دقت کنید هرجه سن بالا می رود پوست خاصیت کشسانی خود را از دست می دهد.بنابراین مواد آرایشی به خوبی روی پوست نمی خوابند و جلوه خوبی ندارند. بنابراین در مقدار آن دقت کنید.

2. استفاده از فیکساتور

استفاده مداوم از تثبیت کننده های آرایشی باعث پیری پوست می شود.پس بیشتر در مواقع ضروری استفاده کنید.

3. ریمل مژه و خط چشم در پلک پایین

استفاده از ریمل و خط چشم در پایین پلک باعث کوچکتر نشان دادن چشم می شود. علاوه بر آن به مرور زمان احتمال ریزش بر زیر چشمتان وجود دارد و آرایشتان را کثیف خواهد کرد.

4. رژ لب تیره

رنگ های تیره لب را کوچک تر و جذاب تر نشان می دهند. اما استفاده زیاد شما را پیرتر نشان خواهد داد.

5. رژگونه قرمز

اگر عادت به استفاده رژگونه دارید سعی کنید از رنگ های ملایم و طبیعی استفاده کنید زیرا رژگونه های قرمز شما را پیرتر نشان می دهند.

6. استفاده مداوم از کانسیلر

بهتر است از کانسیلرها در مواقع خاص استفاده شود زیرا به مرور زمان پوستمان به آرایش عادت می کند و پیرتر نشان داده می شویم. سعی کنید به دنبال درمان سیاهی دور چشم خود باشید. سیاهی دور چشم به مسن تر نشان دادنتان کمک می کند.

7. کانتورینگ

از کانتورینگ هم در جشن ها و عروسی ها استفاده کنید تا همیشه جذاب بمانید.

8. ابرو نازک

سعی کنید ابروهایتان را نازک نکنید زیرا ابروهای نازک شما را پیرتر نشان می دهند.ابروهای پهن و خوش حالت صورت را زیباتر و جذاب تر نشان می دهند.

9. مو

در آرایش موهایتان دقت کنید. موی نامرتب و خشک چهره شما را شلخته و پیر نشان می دهد. همیشه موهای خود را مرتب و خوش حالت نگه دارید. مراقب موهایتان باشید.هرچه سن بالاتر می رود مو خشک تر و وزتر می شود.

10. رنگ مو

هرچه رنگ مویتان تیره تر و بلندتر باشد هم کم سن تر و هم جذاب تر دیده می شوید. بنابراین تا می توانید از رنگ های تیره استفاده کنید. کسانی که دارای موهای سفید هستند سعی کنند سفیدی موهای خود را بپوشانند. این کار به جوان تر نشان دادن صورت کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *