آرایش لب

آموزش مرحله به مرحله کشیدن خط لب به صورت اصولی و حرفه‌ای

آموزش مرحله به مرحله کشیدن خط لب به صورت اصولی و حرفه‌ای

آرایش کردن از جمله‌ کارهایی است که خانم‌ها به آن علاقه زیادی دارند. کشیدن خط لب یکی از اجزا اصلی آرایش صورت است که ما در این مقاله قصد داریم بهترین و اصولی ترین روش آن را به شما عزیزان آموزش دهیم. پس اگر می‌خواهید با آرایش، لب هایتان برجسته‌تر شود و رژ لب به راحتی از روی لب‌ها پاک نشود حتما کشیدن خط لب را امتحان کنید. در واقع ما در این مقاله نکات و ترفندهایی را به شما گوش زد می‌کنیم که به کمک آن‌ها می‌توانید بدون نیاز به تزریق ژل لب یا جراحی، لب‌های پر و جذابی داشته باشید.

در ادامه درمورد طریقه خط لب کشیدن انواع لب صحبت خواهیم کرد.

آموزش مرحله به مرحله کشیدن خط لب

1- لایه برداری و مرطوب کردن لب‌ها

در واقع این مرحله قبل از استفاده از هرگونه لوازم آرایش، باید انجام شود. به این صورت که با استفاده از یک مسواک یا از اسکراب‌های لب خانگی یا داروخانه‌ای استفاده کنید و لب‌های خود را مرطوب کنید. این مرحله به شما کمک می‌کند تا از شر خشکی و پوست مرده خلاص شده و به لب‌هایی صاف و نرم دست پیدا کنید.

2- انتخاب رنگ خط لب مناسب

انتخاب خط لب باید به گونه‌ای باشد که با رنگ لب‌های شما و همچنین با رنگ سایه و کرم‌پودر هم خوانی داشته باشد. چرا که اگر خط لبی انتخاب کنید که با رنگ و سایه لب‌ها هم خوانی نداشته باشد، آرایش صورت شما زیبا و جذاب به نظر نخواهد رسید.

3- از لب بالایی شروع کنید

ابتدا از کشیدن خط لب بالای لب (خط طبیعی لب‌های بالایی) شروع کرده و در وسط آن شکلی شبیه به X بکشید. با توجه به عکس در قسمت دو گوشه لب‌های خود، علامت‌هایی را به صورت یک نقطه مشخص کنید و بعد از آن که این کار را انجام دادید، از انتهای X تا نقطه‌ای که مشخص کرده‌اید را خط کشیده یا به هم وصل کنید. در نهایت با استفاده از یک براش رژ لب،‌ آن را کاملا محو کنید.

 

 

4- لب پایین را خط لب بکشید

به یاد داشته باشید که برای کشیدن خط لب زیبا باید بسیار مراقب باشید و با دقت و به آرامی مداد را فشار دهید تا خط یک دست و صافی کشیده شود. خطی که می‌کشید نباید بیش از حد پایین‌تر از خط طبیعی لب باشد. برخی از خانوم‌ها برای این که لب‌هایشان را بزرگتر جلوه دهند این کار را انجام می‌دهند ولی به هیچ وجه  صورت خوبی ندارد.

این روش یک مدل کشیدن خط لب برای اکثر لب‌ها است اما اگر لب‌های خیلی باریک و یا پهن دارید، تا انتها مقاله با ما همراه باشید.

 

کشیدن خط لب

آموزش کشیدن خط لب برای لب های باریک

اگر دوست دارید جوری آرایش کنید که برجستگی لب‌ها بیشتر و جذاب‌تر شود و خط لب کشیدن حرفه‌ای را تجربه کنید، بهتر است که برای لب‌های باریک ابتدا از یک خط لبی که کمی پررنگتر از رژ است، استفاده کنید و خط لبی دور لب اما کمی زیر خط اصلی و البته مماس با آن بکشید و به کمک انگشت، رنگ مداد را بر روی کل لب پخش کنید و بعد رژلب خود را بزنید؛ این کار باعث می‌شود تا لب شما کمی از حد معمول پهن‌تر نشان داده شود. اما کاری که برای برجسته دیده شدن لب‌ها در پایان کار باید انجام داد این است که با یک مداد سفید، خطی کامل و تنها زیر لب و پایین خط لب‌های خود می‌کشید و نکته مهم این است که قبل از کشیدن خط لب حتما مداد را بتراشید.

 

 

آموزش خط لب کشیدن برای لب‌های پهن و درشت

طرز کشیدن خط لب درست برای لب‌های پهن و درشت این است که نباید خط لب خارج از خط اصلی لب کشیده شود بلکه آن را دقیقا در جای خود کشیده و سپس رژ مورد نظر خود را بزنید. اما اگر می‌خواهید که لب‌های خود را برجسته نشان دهید، دوباره می‌توانید با استفاده از یک مداد سفید تنها در زیر لب و فقط وسط آن را خط بکشید. به یاد داشته باشید که تفاوت کشیدن خط سفید لب‌های پهن با لب‌های باریک در این است که در مورد لب‌های باریک خط سفید به طور کامل در زیر لب پایین کشیده خواهد شد اما در مورد لب‌های پهن تنها این خط سفید در وسط لب کشیده می‌شود و دو طرف آن به رنگ همان خط لب خواهد بود.

 

کشیدن خط لب

نکاتی در مورد خط لب

  1. به یاد داشته باشید که برای خط لب کشیدن حرفه‌ای و تمیز حتما باید نوک مداد شما تقریبا تیز باشد.
  2. اگر مدادی که استفاده می‌کنید خیلی نرم است، نیم ساعت قبل استفاده از خط لب، آن را در یخچال قرار دهید.
  3. قد مداد لب باید به گونه‌ای باشد که کامل روی دست قرار بگیرد. اگر مداد خیلی کوتاه شده باشد، هنگام استفاده تسلط کافی نخواهید داشت.

 

از این تا آخر این مقاله همراه ما بودید از شما سپاس گزارم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *