آرایش چشم

معرفی 3 روش مناسب برای جایگزینی چسب مژه مصنوعی

جایگزین چسب مژه مصنوعی

مدتی است که استفاده از مژه مصنوعی در بین خانم‌ها رواج پیدا کرده است؛ می‌توان علت آن را اینگونه بیان کرد که پرپشت و پرحجم شدن مژه‌ها، زیبایی دل‌انگیز و جذابی به صورت شما علی الخصوص چشم‌هایتان می‌دهد. چشم یکی از حساس‌ترین اعضای صورت است و باید حواستان باشد که از مواد و لوازم آرایشی خوب و باکیفیت استفاده کنید تا به چشم‌های خود آسیبی نرسد. می‌دانید که چون چسب‌های مژه مصنوعی به علت دارا بودن مواد شیمیایی از قبیل لاتکس و پارابن، برای چشم شما ضررهایی خواهد داشت و ممکن است حساسیت‌زا باشد و یا اینکه عوارض خطرناک‌تری مانند التهاب و سوزش چشم یا مشکلات دیداری مانند تاری در دید شوند. به همین علل بهتر است که مواد دیگری جایگزین چسب مژه مصنوعی کنید.

ویژگی‌های کلی یک چسب مژه خوب

اما اکنون این پرسش در ذهن شما پیش خواهد آمد که چسبی را که جایگزین چسب مژه مصنوعی می‌کنید باید چگونه باشد یا دارای چه ویژگی‌هایی باشد. در ابتدا باید بگوییم که به هیچ عنوان نباید چسب‌های جایگزین را که برای چشم ساخته نشده اند به عنوان چسب مژه مصنوعی استفاده کنید. بطور مثال از چسب‌های کلاه گیس یا چسب‌های ناخن مصنوعی نمی‎توان استفاده کرد؛ و نیز از دیگر چسب‌ها مانند چسب قطره‌ای یا چسب حرارتی نیز نمی‌توان استفاده نمود. زیرا این چسب‌ها از خود چسب مژه عوارض بیشتری خواهند داشت و آسیب‌های جدی و جبران ناپذیری به چشم و پلک و مژه‌های شما وارد خواهند کرد.

 

مقاله پییشنهادی : پاک کردن چسب مژه مصنوعی

 

راه حل‌هایی برای جایگزینی چسب مژه

تهیه چسب مژه خانگی

شما می‌توانید چسب‌های خانگی را جایگزین چسب مژه مصنوعی کنید و تا حدود زیادی از صحت و سلامت آن اطمینان داشته باشد. چسب‌های خانگی به دلیل اینکه از مواد طبیعی به دست می‌آیند، قطعا مضرات کمتری برای چشم‌های شما خواهند داشت. در این قسمت یکی از روش‌های تهیه‌ی چسب خانگی مژه و نحوه‌ی استفاده از آن را برایتان شرح می‌دهیم.

یکی از راه‌های تهیه‌ی چسب خانگی این است که از مقداری آب{به میزان 2 قاشق غذا خوری}، عسل{2 قطره}، شکر{1 قاشق چاچ‌خوری} و چسب غیر سمی یا چسب سفید{1 قطره} استفاده کنید؛ به گونه ای که همه‌ی مواد را به آرامی با هم مخلوط کرده و به هم بزنید تا محلول شما کاملا یکدست و صاف شود.

کاشت مژه و اکستنشن مژه

یکی دیگر از اقداماتی که می‎توانید انجام دهید این است که از کاشت مژه و اکستنشن مژه استفاده کنید که شما را از مژه مصنوعی بی‌نیاز کند.

کاشت مژه و اکستنشن مژه

استفاده از مژه‌های مغناطیسی

یکی دیگر از راه‌های جایگزین چسب مژه مصنوعی این است که از مژه‌های مصنوعی مغناطیسی یا مگنتی استفاده کنید. بله، درست شنیدید، مژه مصنوعی مغناطیسی؛ این دسته از مژه‌های مصنوعی به این گونه است که ابتدا شما باید خط چشم مغناطیسی پشت چشم‌های خود و بالای مژه‌هایتان بکشید و سپس بعد از خشک شدن آن‌ها، مژه‌های مصنوعی مغناطیسی را در همان جایی که خط چشم را کشده اید، بگذارید. باید دقت کامل در انجام این کار را داشته باشید تا مژه‌های شما قرینه و متناسب با هم باشند.

استفاده از مژه‌های مغناطیسی

تقویت مژه‌های طبیعی

و یا اینکه با تقویت مژه‌های خود به وسیله‌ی روغن‌های طبیعی مانند روغن زیتون و نارگیل و کرچک و از این قبیل، ویتامین E ، وازلین، سرمه‌ی طبیعی و این گونه روش‎‌ها به پرحجم شدن و زیباتر نشان دادن مژه‌های خود بپردازید.

 

مقاله پییشنهادی : معرفی بهترین چسب مژه سال 2020

 

در نهایت به این نکته توجه داشته باشید که ویژگی‌های طبیعی و خدا دادی شما از بهترین ویژگی‌هایی است که شما دارید؛ پس در سالم نگه داشتن آن‌ها نهایت تلاش خود را به عمل آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *