سلامت و زیبایی

لیست لوازم آرایشی عروس و راهنمای خرید آن

لیست لوازم آرایشی عروس وراهنمای خرید آن

معرفی لیست لوازم آرایش عروس

یکی از دغدغه‌های عروس خانم‌ها خرید لوازم آرایش با بهترین کیفیت و برند است. البته قابل ذکر است که بعضی از عروس‌ها به دنبال لوازم آرایشی هستند که قیمتی مقرون به صرفه نیز داشته باشد.در ادامه لیست لوازم آرایشی عروس را به ترتیب نام می‌بریم و شرح خواهیم داد.

کارشناسان آرایشی به نو عروسانی که قصد خرید وسایل آرایشی عروسی خود را دارند توصیه می‌کنند به موارد زیر ابتدا توجه کنند:
اولین مورد و اساسی‌ترین آن، ماندگاری وسایل آرایشی عروس است. بعضی از عروسان با توصیه دوستان و فروشندگان لوازم آرایشی عروس را طوری خریداری می‌کنند که 24 ساعت ماندگاری داشته باشد. باید دقت داشته باشید که این نوع محصولات به دلیل اینکه سرب زیادی در آن‌ها استفاده شده، ممکن است به پوست شما آسیب بزنند.

مورد بعدی که باید در خرید وسایل آرایشی عروس دقت کنید، تاریخ انقضای آن و مورد آخر پلمپ بودن محصول و داشتن برچسب وزارت بهداشت است.
با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

مقاله پییشنهادی : بهترین رنگ مو برای عروس

 

لیست کامل لوازم آرایشی عروس

در ادامه لیست لوازم آرایشی عروس که بیشترین استفاده را دارند معرفی می‌کنیم. این لیست وسایل آرایشی عروس عبارتند از:

1- پرایمر و کانسیلر

هرچقدر هم وسایل آرایشی عروس شما ادعای ماندگاری بیشتر داشته باشند، طی فعالیت‌های روزانه ماندگاری آن‌ها کم خواهد شد. بنابراین پیشنهاد ما این است که در خرید وسایل آرایشی عروس از جمله پرایمر و کانسیلر، جنس با کیفیت بخرید تا دوام آرایش شما نیز بیش‌تر شود.

2- کرم‌های بی بی یا سی سی

باید بدانید که استفاده از کرم پودر برای فعالیت‌های روزانه سنگین است و توصیه نمی‌شود. بنابراین بهتر است در لیست لوازم آرایشی عروس خود جایی را برای کرم‌های بی بی یا سی سی باز کنید.
این کرم‌ها مرطوب کننده‌های رنگی هستند که دارای اس پی اف نیز هستند. علاوه بر اینکه پوست شما را مرطوب می‌کنند، از نور خورشید نیز آن را حفظ می‌کنند.

3- پالت‌های ساده سایه چشم

لیست لوازم آرایشی عروس وراهنمای خرید آن

از وسایل آرایشی عروس پالت‌های ساده سایه چشم را نیز می‌توان نام برد. برای خرید این پالت‌ها، بهتر است یک کیت سایه چشم دودی، یک کیت سایه چشم صورتی و یکی دیگر از رنگ‌های خاکی و برنز تشکیل شده باشد، خریداری کنید.
این چند کیت را برای هر مراسمی می‌توانید استفاده کنید. بنابراین پولتان را برای پالت‌های 25-20 تایی هدر ندهید. پالت‌های رنگی نیز یکی دیگر از وسایلی است که باید در لیست لوازم آرایشی عروس خود جای دهید.

4- کرم پودر با رنگ مناسب پوست

بهتر است کرم پودر را در استفاده روزانه بکار نگیرید. اما در لیست خرید لوازم آرایشی عروس یک کرم پودر را جای دهید. زیرا در مهمانی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

5- مداد لب

حضور یک مداد لب در وسایل آرایشی عروس شما بسیار مهم است زیرا مداد لب باعث می‌شود رژ لب از اطراف لبتان بیرون نزند و دوام آن را نیز بالا می‌برد. در لیست لوازم آرایشی عروس خود مداد لب به رنگ‌های صورتی، قرمز، هلویی و قهوه‌ای را جای دهید؛ زیرا از واجبات وسایل آرایشی عروس است.

6- رژ لب

 

رژ لب

دیگر لوازم آرایشی مورد نیاز عروس که بسیار کاربردی است و نبود آن باعث می‌شود صورت شما بی روح باشد، رژ لب است. برای تکمیل لیست وسایل آرایشی عروس خود، بهتر است از رژ لب‌های به رنگ‌های ارغوانی، قرمز و قهوه‌ای استفاده کنید؛ زیرا این رنگ‌ها به همه نوع طیف پوستی می‌آیند.
می‌توانید چند رنگ را با یکدیگر ترکیب کنید تا رنگ مورد نظر خود را داشته باشید. اگر پوست روشنی دارید، بهتر است از رنگ‌های صورتی روشن، قرمز و هلویی استفاده کنید. رنگ‌های قهوه‌ای، ارغوانی و هلویی به افرادی می‌آید که رنگ پوست آن‌ها تیره باشد.

مقاله پییشنهادی : معرفی بهترین پالت رژ لب

 

7- مداد چشم ژله‌ای

عروس‌های امروز سرشان بسیار شلوغ است و از این رو وقت بسیار کمی برای آرایش دارند! بنابراین بهتر است در لیست خرید لوازم آرایشی عروس به جای خط چشم مایع، خط چشم ژله‌ای را اضافه کنند. شما باید لوازم آرایشی را انتخاب کنید که کار با آن بسیار آسان باشد.

8- سرمه

سرمه برای جذابیت شما به تنهایی کافی است. پیشنهاد ما برای تکمیل لیست لوازم آرایشی عروس، استفاده از رنگ‌های مشکی، نوک مدادی، آبیِ سیر و سبز است که می‌توانید به تنهایی از هرکدام استفاده کنید یا اینکه آن‌ها را با یکدیگر ترکیب کنید.

9- یک برنزر چند رنگ

در لیست خرید لوازم آرایشی عروس خود، یک پودر برنزر چند رنگ نیز داشته باشید تا بتوانید در تمامی فصول سال از آن استفاده کنید. در زمستان از رنگ‌های روشن و در تابستان از رنگ‌های تیره برای برنزه کردن پوست خود استفاده کنید.

10- ریمل

 

ریمل

 

ریمل با کیفیت، آرایش چشم شما را تکمیل خواهد کرد. برای یک آرایش طبیعی و ساده می‌توانید فقط از یک سرمه، برق لب و ریمل استفاده کنید. بنابراین در هنگام خرید وسایل آرایشی عروس خود نیز یک ریمل باکیفیت را فراموش نکنید.

11- بالم لب

لب‌های شما نیز مانند صورتتان نیازمند مرطوب‌کننده هستند. قبل از استفاده از رژ لب بهتر است از بالم لب استفاده کنید تا از ترک خوردن لب‌های شما جلوگیری شود. همچنین با این کار لب‌های شما پر تر به نظر می‌رسند. در لیست لوازم آرایشی عروس خود حتما بالم لب را بنویسید زیرا اکثر عروس‌ خانم‌ها بالم لب را فراموش می‌کنند.

12- پد/ اسفنج‌های آرایشی

در هنگام استفاده از کرم پودر بهتر است به جای استفاده از انگشت، از پد یا اسفنج‌های آرایشی استفاده کنید. در صورت استفاده از پد یا اسفنج‌های آرایشی، کرم شما بهتر روی پوست پخش خواهد شد. بنابراین در وسایل آرایشی عروس خانم خود برای پد یا اسفنج‌های آرایشی جایی باز کنید.

13- رژگونه‌ی دو رنگ

رژ گونه‌ها را می‌توانید در رنگ‌های صورتی، هلویی و خاکی که به صورت دو رنگ هستند خریداری کنید. این نوع رژ گونه‌ها به هر نوع آرایشی می‌آیند. می‌توانید رنگ‌ها را یکدیگر مخلوط کنید تا تناژ رنگی تیره داشته باشید. پولتان را برای پالت‌های رنگی مختلف هدر ندهید. همین یک پالت در لیست لوازم آرایشی عروس کافی است.

14- آرایش پاک‌کن

آرایش پاک‌کن یکی از لوازمی است که بهتر است در لیست لوازم آرایشی عروس شما موجود باشد تا در پایان یک روز شلوغ، آرایش خود را از به راحتی پاک کنید. همانطور که احتمالا خودتان هم می‌دانید، در صورتی که آرایشتان را پاک نکنید و بخوابید پوست شما چروک و خراب می‌شود. پس حتما آرایش خود را پاک کنید و بعد بخوابید.

15- ست مانیکور و پدیکور و دستگاه لاک خشک‌کن

ست مانیکور و پدیکور از دیگر لوازمی است که بهتر است هر عروس خانمی داشته باشد. در صورتی که می‌خواهید لاکتان زودتر خشک شود و یک روز پرکار را در پیش دارید، دستگاه لاک خشک‌کن پیشنهاد می‌شود. در غیر این صورت نبود آن نیز مشکلی به وجود نخواهد آورد.

مقاله پییشنهادی : مراقبت از ناخن های دست و پا

 

16- انواع برس و شانه مو

وجود چند نوع برس و شانه مو برای هر عروسی لازم است. بنابراین در لیست لوازم آرایشی عروس، انواع برس و شانه مو را نیز اضافه کنید.

17- اسپری حالت دهنده مو و ژل

این مورد نیز از دیگر مواردی است که برای آرایش مو عروس خانم‌ها در مهمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. بهتر است این مورد را نیز در لیست لوازم آرایشی عروس اضافه کنید.

 

18- سشوار، بابیلیس، اپیلیدی و اتوی مو

این موارد نیز مانند مورد قبل برای آرایش مو عروس خانم‌ها استفاده می‌شوند. بنابراین اگر این موارد در وسایل آرایشی عروس موجود باشند، بهتر است.

19- صابون، مسواک، خمیر دندان

مهم‌ترین وسیله برای بهداشت دهان و دندان، مسواک و خمیر دندان است. صابون نیز برای پاکسازی صورت بسیار مهم است. این موارد را نیز در لیست لوازم آرایشی عروس جای دهید.

20- انواع لاک، لاک پاک‌کن و ناخن مصنوعی

برای آرایش ناخن، عروس خانم‌ها این موارد را نیز در لیست لوازم آرایشی خود اضافه کنند.

21- خوشبوکننده‌ها

لیست لوازم آرایشی عروس وراهنمای خرید آن

مورد دیگر که بهتر است هر نو عروسی بر روی میز آرایش خود داشته باشد، عطر زنانه، مام، اسپری دئودورانت و بادی اسپلش است.

22- مواد مراقبت از مو

برای مراقبت از مو باید شامپو، نرم کننده و ماسک مو مخصوص موهایتان را در لیست لوازم آرایشی عروس جای دهید.

23-لوسیون بدن و آبرسان

لوسیون بدن و آب‌رسان برای پوست هر خانمی لازم است. این دو مورد را نیز در وسایل آرایشی عروس خود جای دهید.

مقاله پییشنهادی : معرفی بهترین کرم آبرسان

 

24- تیغ، دسته تیغ، موچین، قیچی ابرو و برس ابرو

برای اصلاح صورت هر خانمی، این موارد مهم است و باید موجود باشد. بنابراین این موارد را نیز در لیست لوازم آرایشی عروس بیفزایید.

25- سایه و مداد ابرو

برای آرایش ابرو، سایه ابرو و مداد ابرو را بسیاری از افراد مورد استفاده قرار می‌دهند. بنابراین بهتر است جایی برای سایه ابرو و مداد ابرو نیز در لیست لوازم عروس باز کنید.

26- آکسسوری و ابزارها آرایش

لیست لوازم آرایشی عروس وراهنمای خرید آن

در ادامه اکسسوری و ابزارهای آرایش را نام خواهیم برد:

  •  جعبه لوازم آرایش عروس
  • کیف لوازم آرایش روزانه
  • برس پیچ براشینگ
  • فر مژه
  • لنز چشم
  • کاور لنز و محلول استریل لنز
  • مژه مصنوعی و چسب
  • انواع گل سر و کلیپس مو
  •  آینه

بهتر است موارد بالا را نیز در لیست خرید لوازم آرایش عروس یادداشت کنید تا در صورت نیاز قابل دسترس باشند.
امیدواریم مباحث بالا مورد استفاده شما قرار بگیرد و لیست لوازم آرایشی عروس خود را با استفاده از آن تکمیل کنید. زندگیتان مانند لوازم آرایش رنگارنگ باشد!

مقاله پییشنهادی : آرایش لایت چیست؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *