عطر و ادکلن

عبارت fl oz چیست و بچ کد عطر به چه معناست

عبارت Fl.oz و بچ کد چیست

بسیاری از افراد برای افزایش جذابیت خود از عطر و ادکلن استفاده می‌کنند. محصولات معطر تولید شده دارای یک سری مشخصه‌های خاص هستند که باعث می‌شوند تا افراد با خیال راحت بتوانند محصول مورد نظر خود را خریداری کنند. اگر به جعبه عطر خود توجه کرده باشید، حتما کلمه Fl.oz را دیده‌اید. شاید برایتان جالب باشد که بدانید fl oz چیست و چه کاربردی دارد.
اگر اهل استفاده از عطر هستید و می‌خواهید در مورد این کلمه بیشتر بدانید بهتر است تا پایان مقاله همراه ما باشید. ما در این مقاله قصد داریم تا به معنای fl oz چیست پاسخ دهیم و در مورد بچ کد عطر چیست مطالب جالب توجهی را با شما در میان بگذاریم.

fl oz چیست و چه معنایی دارد

Fl.oz مخفف کلمه Fluide ounce است که به معنای اونس مایع بوده که در جعبه عطر به چشم می‌خورد. این کلمه به معنای واحد اندازه‎‌گیری حجم مایعات است که به صورت میلی‌لیتر بیان می‌شود. شاید جالب باشد که بدانید، یک Fl.oz معادل 30 میلی‌لیتر است. بسیاری از افراد در تعبیر fl oz چیست بیان می‌دارند که این عبارت به معنای غلظت عطر است که این تفکر اشتباه است. عبارت Fl.oz بر حسب میلی‌لیتر است که می‌تواند مقدار دقیق حجم مایعات را نمایش دهد.

– معادل واحد Fl.oz برحسب میلی‌لیتر

شاید برای درک سوال fl oz چیست بهتر باشد در مورد واحد اندازه‌گیری آن بیشتر صحبت کنیم. همان‌طور که در بالا به آن اشاره شد، هر یک Fl.oz معادل 30 میلی‌لیتر است. این در واقع به عنوان یک واحد تبدیلی محسوب می‌شود که افراد بتوانند درک بهتری از حجم مایعات داشته باشند. به عنوان مثال 1.4 Fl.oz معادل 40 میلی‌لیتر است. این مقدار برای 2.5 Fl.oz معادل 75 میلی‌لیتر است. هر چه میزان Fl.oz افزایش پیدا نماید، به همان اندازه مقدار میلی‌لیتر نیز افزایش خواهد یافت.

– Fl.oz انگلیسی (US FL.OZ) و Fl.oz آمریکایی (UK FL.OZ)

حال که با پرسش fl oz چیست آشنا شدید بهتر است در این بخش تفاوت جزئی بین Fl.oz انگلیسی و آمریکایی را بشناسید. با نگاه به عطرهای خریداری شده متوجه خواهید شد که بر روی جعبه عطر دو عنوان Fl.oz انگلیسی (UK) یا آمریکایی (US) نوشته شده است. شاید بخواهید بدانید که تفاوت این دو واحد اندازه گیری در چیست. باید بیان کرد که تفاوت بین اندازه‌گیری آمریکایی و انگلیسی بسیار ناچیز است. در واقع واحد اندازهگیری آمریکا کمی بیشتر از واحد اندازه‌گیری انگلیسی است.

به عنوان نمونه در شرایط برابر Fl.oxz 3.4 این مقدار برای واحد آمریکایی معادل 100.55 میلی‌لیتر است. برای واحد انگلیسی چیزی حدود 96.60 میلی‌لیتر است. پس از آشنایی با موضوع fl oz چیست باید توجه داشته باشید که تفاوت بیان شده چیزی در حد چند اسپری است.

هر بطری عطر شامل چه تعداد اسپری می‌شود

هر بطری عطر شامل چه تعداد اسپری می‌شودمی‌دانید که بطری‌های عطر قابل خریداری موجود در بازار دارای سایزبندی مختلف هستند که هر سایز دارای اسپری‌های مشخص شده است. به صورت کلی می‌توان گفت که به ازای هر 1 میلی‌لیتر، مقدار 10 اسپری وجود دارد. شیشه‌های عطر استاندارد موجود در بازار در کمترین حالت خود دارای ظرفیت 1.5 میلی‌لیتر است که به میزان 15 اسپری در آن عطر وجود خواهد داشت.

بر اساس همین معیار و با در نظر گرفتن پرسش fl oz چیست می‌توانید مقدار اسپری‌ شیشه‌های دیگر را محاسبه کنید.

عدد Vol در دنیای عطرها به چه معنا است و چه کاربردی دارد

در حال مطالعه مقاله fl oz چیست هستید که به موضوع Vol بر روی شیشه عطر و ادکلن رسیدیم. این عبارت نشان دهنده میزان الکل موجود در عطر و ادکلن است که باعث می‌شود تا افراد متناسب با نیاز خود بتوانند بهترین خرید را داشته باشند. بسیاری از عموم مردم تصور می‌کنند که هر چه میزان Vol موجود درون یک عطر و یا ادکلن کمتر باشد یعنی خلوص عطر بیشتر است. در واقع چنین چیزی صحیح نبوده و نمی‌تواند تاثیر زیادی در ماندگاری عطر و ادکلن داشته باشد.

طبیعی است که برخی از عطرهای موجود در بازار به دلیل داشتن رایحه خنک و شدت پخش کمتر، میزان Vol کمتری داشته باشند. بنابراین کمتر بودن میزان Vol در یک عطر و یا ادکلن به معنای تخمین کیفیت عطر نیست.

بچ کد عطر چیست

بچ کد عطر چیست

شاید جالب باشد که بدانید بر روی برخی از محصولات بهداشتی و آرایشی موجود در بازار یک بچ کد درج شده است. در بحث محصولات معطر نیز این موضوع وجود دارد و باعث می‌شود تا افراد بتوانند اطلاعات زیادی در مورد محصول تولید شده کسب نمایند. در واقع بچ کد عطر می‌تواند اطلاعات سازندگان را به نمایش در بیاورد.
با پاسخ به سوال بچ کد عطر چیست می‌توانید به آسانی در مورد محصول خریداری شده اطلاعات بیشتری کسب کنید. یک برند معتبر با استفاده از بچ کد می‌تواند مشخصه‌های زیادی را به خریداران ارائه نماید.

بچ کدها به چه شکل هستند

به صورت معمول برای تشخیص بچ کدها می‌توان گفت که این کدها دارای 1 حرف و 11 رقم هستند که در پایین بسته‌بندی به شکل خاکستری چاپ می‌شوند. در این میان برخی از بچ کدها دارای سیستم کد 4 رقمی هستند. پس از آشنایی با بچ کد عطر چیست بهتر است بدانید که هر برند تولید کننده محصولات آرایشی و محصولات معطر، با توجه به ساختاری که دارد می‌تواند بچ کد را بر روی محصولات خود چاپ نماید.

در چه سایت‌هایی می‌توان بچ کد را بررسی نمود

پس از آشنایی با پرسش بچ کد عطر چیست اگر بخواهید بچ کد‌های درج شده بر روی محصولات را بررسی کنید بهتر است از سایت‌های جانبی استفاده کنید. برخی از سایت‌های خارجی وجود دارند که با ارائه خدمات کاربردی به افراد این امکان را می‌دهند که بتواند با انتخاب برند و وارد کردن بچ کد، جزئیات بیشتری را مشاهده کنند. زمانی که بچ کد درج شده بر روی جعبه عطر مشابه با کد زیر بطری عطر باشد، با ورود به سایت Checkfresh.com می‌توانید اطلاعات بیشتری از محصول خریداری شده کسب کنید.

نحوه ی کار با سایت‌های بررسی بچ کد عطر و ادکلن

نحوه ی کار با سایت‌های بررسی بچ کد عطر و ادکلن چیست

حال که به صورت دقیق با بچ کد عطر چیست آشنا شدید، باید بدانید که برای بررسی دقیق اطلاعات درج شده کافی است به سایت چک فرش مراجعه کنید. برای این منظور کافی است ابتدا بچ کد عطر و یا ادکلن را به خوبی مشخص کرده و از منوی مربوطه در بخش وارد کردن بچ کد، کد مختص به خود را وارد کنید. با انتخاب گزینه جستجو قادر خواهید بود تا در کمترین زمان ممکن اطلاعات زیادی را در دیتابیس سایت مشاهده کنید.

اگر از طریق کد درج شده بر روی محصول نتوانستید پی به اطلاعات اضافه ببرید کافی است از سایت، برند مورد نظر خود را انتخاب کرده و از لیست محصول انتخابی‌تان را برگزینید.

PAO چیست

در بحث محصولات معطر یک عبارت دیگر به نام PAO وجود دارد که مرتبط با تاریخ انقضای محصول است. PAO مخفف کلمه The Period After Opening است. در واقع این عبارت نشان دهنده این است که پس از باز کردن محصول به مدت مشخص شده می‌توانید از محصول خریداری شده استفاده کنید. شاید به صورت خلاصه بتوان گفت که PAO به معنای دوام و ماندگاری محصول است.

در صورت انقضای دوره درج شده PAO، باید محصول مورد نظر را دور بیاندازید. در صورت استفاده از محصول پس از پایان دوره PAO ممکن است سلامتی شما به خطر بیفتد.

جمع بندی

زمانی که بخواهید از محصولات معطر بازار استفاده کنید باید در مورد عبارت‌های درج شده بر روی محصول اطلاعات خود را افزایش دهید. در این مقاله به بررسی fl oz چیست پرداخته شده است. در ادامه مقاله به موضوع بچ کد عطر چیست اشاره شده است تا با دید آگاهانه بتوانید محصولات مرتبط با نیاز خود را خریداری کنید. همچنین وجود عبارت PAO نشان می‌دهد که محصول خریداری شده پس از باز شدن به چه مدتی معتبر است و می‌توانید از آن استفاده کنید.

بسیاری از عبارت‌های توضیح داده شده در این مقاله در مورد محصولات آرایشی نیز صدق می‌نماید. در زمان خرید عطر و ادکلن و محصولات آرایشی بهتر است خرید خود را از یک فروشگاه معتبر نهایی کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *