آرایش چشم

ریمل خشک شده و ترفندهای احیای آن

ریمل خشک شده

چگونه ریمل خشک شده را به حالت اول برگردانیم؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که هنگام آرایش چشم، متوجه خشکی ریمل خود شوید. این موضوع ممکن است ناراحت کننده باشد. به خصوص زمانی که وقت کافی برای خرید ریمل دیگری نداشته باشید. در اینجا توضیح می‌دهیم که چگونه ریمل خشک شده را درست کنیم و وقتی ریمل خشک می‌شود چکار کنیم. با ما تا پایان مطلب همراه باشید.

– بازگرداندن ریمل خشک شده با استفاده از چای

برای احیای ریمل خشک شده، اولین پیشنهاد ما این است که درون آن چای بریزید. شاید ابتدا تعجب کنید که چای چه نقشی در درست کردن ریمل خشک شده دارد؟ باید گفت گرمای چای باعث نرم شدن ریمل می‌شود.
برای انجام این راهکار به کمی چای گرم نیاز دارید. چای را درون ریمل بریزد و درب آن را ببندید. سپس ریمل را خوب تکان دهید. با تکان دادن ریمل، چای درون ریمل پخش می‌شود و با گرمای خود ریمل را روان می‌کند. به عبارتی باعث رفع خشکی ریمل می‌شود. حال ریمل شما مانند روز اول است.

 

– بازگرداندن ریمل خشک شده با استفاده از قطره چشم

یکی دیگر از راهکارهای ما برای بازگرداندن ریمل خشک شده، اضافه کردن قطره چشم به ریمل است. برای این کار کافیست چند قطره از قطره چشم را درون ریمل بریزید و درب ریمل را ببندید. سپس ریمل را به خوبی تکان دهید تا قطره چشم به خوبی درون آن پخش شود و ریملتان دوباره قابل استفاده شود.

 

– بازگرداندن ریمل خشک شده با استفاده از روغن زیتون

در این قسمت توضیح می‌دهیم که با استفاده از روغن زیتون چگونه ریمل خشک شده را درست کنیم.
اول از همه باید بدانید که خود روغن زیتون یک تقویت کننده موثر برای مژه‌ها است و باعث پرپشت شدن مژه‌ها می‌شود. استفاده از روغن زیتون یکی از بهترین روش‌های احیای ریمل خشک شده است.
برای عملی کردن این راهکار نیاز به 3 الی 4 قطره روغن زیتون دارید. روغن زیتون را داخل ریمل خشک شده خود بریزید و درب آن را ببندید. سپس به خوبی ریمل را تکان دهید. در آخر می‌بینید که ریملتان مانند روز اول شده است.

 

– بازگرداندن ریمل خشک شده با استفاده از گلاب

در این روش برای بازگرداندن ریمل خشک شده خود، نیاز به چند قطره گلاب دارید. مانند روش‌های قبل، چند قطره گلاب را درون ریمل بریزید. درب آن را ببندید. سپس ریمل را به خوبی تکان دهید تا گلاب به خوبی پخش شود. حال ریمل شما درست مثل روز اول است.

 

– بازگرداندن ریمل خشک شده با استفاده از مایع لنز

 

 بازگرداندن ریمل خشک شده با استفاده از مایع لنز

برای درست کردن ریمل خشک شده با استفاده از این روش، ابتدا باید ریملتان را درون آب داغ بگذارید. پس از 4 الی 5 دقیقه آن را از آب داغ خارج کنید. در ادامه به 4 الی 5 قطره از مایع لنز نیاز دارید. مایع لنز را درون ریمل بریزید و درب آن را ببندید. سپس ریمل را به خوبی تکان دهید. اکنون مایع لنز باعث رفع خشکی ریمل شما شده است و می‌توانید دوباره از آن استفاده کنید.

 

– بازگرداندن ریمل خشک شده با استفاده از آب گرم

این روش هم مانند روش اول است؛ با این تفاوت که آب گرم بیشتر در دسترس است تا چای گرم. برای عملی کردن این روش باید درب ریمل را محکم ببندید و آن را درون آب گرم بگذارید. پس از گذشت چند دقیقه ریمل را از آب خارج کنید و کمی تکان دهید. آب گرم مواد درون ریمل را نرم و روان می‌کند و به این صورت باعث رفع خشکی ریمل شما می‌شود. دقت داشته باشید که آب نباید زیاد داغ باشد.

 

– بازگرداندن ریمل خشک شده با استفاده از روغن بادام شیرین

از دیگر روش‌ها برای بازگرداندن ریمل خشک شده، استفاده از روغن بادام شیرین است. در این روش فقط به 4 الی 5 قطره روغن نیاز دارید. روغن بادام شیرین را داخل ریمل ریخته و درب آن را ببندید. سپس به خوبی ریمل را تکان دهید تا روغن درون آن پخش شود و مواد داخلش را روان کند. حال می‌توانید دوباره از ریمل خود استفاده کنید.

 

– بازگرداندن ریمل خشک شده با برداشتن پوشش پلاستیکی آن

در همه ریمل‌ها یک لایه محافظ پلاستیکی برای جلوگیری از خشکی ریمل وجود دارد. برای بازگرداندن ریمل خشک شده خود با استفاده از این روش، باید با استفاده از چاقو یا یک وسیله تیز، این پوشش پلاستیکی را بردارید. حال برس ریمل را درون ریمل ببرید. پس از بیرون آوردن برس، حجم زیادی از مواد ریمل را روی برس مشاهده می‌کنید. دقت داشته باشید که پس از اتمام کارتان حتما پوشش پلاستیکی را سر جایش بازگردانید تا از خشکی ریمل جلوگیری کند.

 

مقاله پییشنهادی : روش های ساخت ریمل خانگی

 

روش‌هایی برای ماندگاری بیشتر و خشک نشدن ریمل

 

روش‌هایی برای ماندگاری بیشتر و خشک نشدن ریمل

در ادامه مطالب قصد داریم چند راهکار ساده اما کاربردی را به شما معرفی کنیم. این راهکارها برای جلوگیری از خشک شدن ریمل هستند.

 

– بعد از استفاده از ریمل درب آن را به خوبی ببندید

همیشه دقت کنید که پس از استفاده ریمل، حتما درب آن را محکم ببندید. اگر در بستن درب ریمل دقت لازم را نداشته باشید، ممکن است هوا وارد آن شده و باعث خشک شدن ریملتان شود.

– زمان خرید ریمل به تاریخ تولید و انقضای آن دقت کنید

برای این‌که از ریملی که خریداری کرده‌اید بیشتر استفاده کنید، حتما به تاریخ تولید آن دقت کنید که به تازگی تولید شده باشد. در این صورت زمان بیش‌تری برای استفاده دارید.

 

– ریمل را در مکان‌های سرد نگهداری نکنید

اگر ریمل خود را در محیطی سرد قرار دهید مواد درون ریمل خشک می‌شود و دیگر قابل استفاده نیست. ‌

 

– ریمل را در جای مناسب قرار دهید

اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که دیر به دیر از ریمل استفاده می‌کنید، پیشنهاد ما به شما این است ریمل خود را در طبقات بالایی یخچال بگذارید که دمای خوبی دارد. این عمل باعث می‌شود روند خشک شدن ریمل دیرتر انجام پذیرد و بتوانید مدت زمان طولانی‌تری از آن استفاده کنید.

 

– حدالامکان از ریمل‌های ضد آب استفاده نکنید

 

روش‌هایی برای ماندگاری بیشتر و خشک نشدن ریمل

روند خشک شدن این نوع ریمل‌ها به نسبت سایر ریمل‌ها سریع‌تر است. علاوه بر این موضوع، ریمل‌های ضد آب بسیار سخت از مژه‌ها پاک می‌شوند و به مرور زمان ممکن است به مژه‌های شما آسیب بزند.

 

– قبل از استفاده از ریمل داخل آن یک قطره آب یا روغن زیتون بریزید

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که زمان استفاده از ریمل حس کنید مواد ریمل کمی غلیظ و سفت شده باشد.
در این هنگام به شما پیشنهاد می‌کنیم درون ریمل یک قطره آب یا روغن زیتون بریزید. پیشنهاد اولیه ما روغن زیتون است زیرا علاوه بر روان کردن مواد ریمل باعث تقویت و پر پشتی مژه‌های شما می‌شود. انجام این راه‌کار روند خشک شدن ریمل را کندتر می‌کند.

 

– برس ریمل را به خوبی آغشته مواد داخل ریمل کنید

بیش‌تر افراد برای آغشته کردن برس به مواد ریمل آن را به صورت عمودی درون محفظه بالا و پایین می‌برند. باید گفت این کار اشتباه است. زیرا با تکرار این عمل شما مقدار هوای زیادی را وارد ریمل می‌کنید که باعث خشکی ریمل می‌شود.

باید زمانی که برس را درون محفظه گذاشتید، آن را بچرخانید تا آغشته به مواد ریمل شود. با استفاده از این راهکار، ریمل شما دیرتر خشک می‌شود.

 

مقاله پییشنهادی : نقش ریمل در زیبایی چشم‌ها

نکاتی برای ریمل زدن اصولی و بهتر

 

نکاتی برای ریمل زدن اصولی و بهتر

1- برای پرپشت نشان دادن مژه‌های خود، یک‌ باره حجم زیادی از ریمل را به مژه‌هایتان نزنید. در این صورت تنها کاری که می‌کنید چسباندن مژه‌هایتان به یکدیگر است.
برای پرپشت نشان دادن مژه‌های خود لایه لایه عمل کنید. ابتدا دو لایه ریمل بزنید سپس سراغ چشم بعدی بروید. در صورتی که به حجم مورد نظر نرسیده بودید، این کار را ادامه دهید.

2- حتما زمان استفاده از ریمل را به خاطر داشته باشید، زیرا پس از شش ماه حتما باید ریمل خود را دور بیاندازید. در غیر این صورت با استفاده بیش از شش ماه ممکن است به مژه‌ها و چشمتان آسیب بزنید.

3- حتما ریمل خود را با آرایش پاک کن تمیز کنید. البته باید دقت داشته باشید که پد آرایشی را به مژه‌هایتان فشار ندهید. تکرار این کار در دراز مدت ممکن است به مژه‌هایتان آسیب بزند و باعث کم پشتی آن‌ها شود.

4- هرگز برای آرایش روزانه از ریمل ضد آب استفاده نکنید. همان‌طور که در مطالب بالا هم گفته شد، ریمل‌های ضد آب به سختی پاک می‌شوند.
اگر برای آرایش روزانه از این ریمل‌ها استفاده کنید به مرور زمان ممکن است آسیب‌های جبران ناپذیری به مژه‌هایتان وارد کند. پیشنهاد می‌کنیم از این نوع ریمل‌ها تنها فقط در مراسم‌های خاص استفاده کنید.

5- قبل از ریمل زدن از فرمژه استفاده کنید. اگر قصد دارید مژه‌هایتان را فر کنید، حتما قبل از ریمل زدن به فکر آن بیافتید. اگر پس از ریمل زدن از فرمژه استفاده کنید باعث می‌شود مژه‌هایتان به هم بچسبد و گاهی کنده شود.

6- ریملتان را از مکان‌های معتبر خریداری کنید. هرگز کیفیت را فدای قیمت محصول نکنید.

به طور کلی به شما توصیه می‌کنیم راهکارهای معرفی شده را زمانی انجام دهید که هنوز از تاریخ انقضای ریمل نگذشته باشد. در غیر این صورت ممکن است به مژه‌ها و چشم خود آسیب برسانید. امیدواریم مطالب و راهکارهای گفته شده در مورد ریمل خشک شده برای شما مفید و کاربردی بوده باشد.

 

مقاله پییشنهادی : بهترین برندهای ریمل چشم

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *