ابزار آرایش

آموزش روش‌های شست و شوی براش آرایشی

شستن براش آرایشی

همه‌ی انسان‌ها فارغ از جنسیت و ملیت تمایل به زیبایی و آراستگی بیشتر دارند و با استفاده از لوازم آرایشی، به زیبایی خود می‌افزایند. اولین قدم برای زیرسازی آرایش و زیباتر شدن، استفاده از کرم‌پودر می‌باشد. برای استفاده از کرم پودر و پخش کردن آن روی پوست، می‌توان با استفاده از سر انگشتان خود این کار را انجام داد؛ اما استفاده از براش‌های آرایشی بسیار کاربردی‌تر و موثرتر خواهد بود. براش‌های آرایشی مانند هر وسیله‌ی دیگر نیاز به شست و شو خواهد داشت. اگر این پرسش برای شما پیش آمده است که “چگونه براش آرایشی را بشوییم” ، ما در این قسمت به پاسخ دادن پرسش شما خواهیم پرداخت و روش‌های شستن براش آرایشی را بررسی خواهیم کرد.

روش‌های شست و شوی براش آرایشی

در این قسمت به شرح و بررسی نحوه‌ شستن براش کرم‌پودر و معرفی چند روش برای اجرا کردن این کار می‌پردازیم.

 

 

استفاده از شامپوی بچه

روش اول استفاده از شامپوی بچه و آب ولرم است. در این روش مقداری شامپوی بچه را با آب ولرم مخلوط کنید تا به محلولی یکدست برسید. سپس براش‌ها را درون محلول به مدت چند دقیقه خیس کرده و بعد از آن به آرامی و با ملایمت آن‌ها را بشویید؛ سپس با آب، آن‌ها را آبکشی کنید. در مرحله آخر براش را با استفاده از یک پارچه نرم آبگیری نمایید و منتظر شوید تا آب موجود در آن‌ها کاملا جذب پارچه شده و خشک شوند. {شما می‌توانید براش‌ها را به طور وارونه در جایی آویزان نمایید تا ازخشک شدن آن‌ها مطمئن شوید.}

شستن براش آرایشی با شامپوی بچه

استفاده از صابون‌های کرمی

روش دوم استفاده از صابون‌های کرمی که حاوی روغن‌های طبیعی هستند می‌باشد. به این صورت که در ابتدا براش‌ را به مدت چند دقیقه در آب داغ قرار دهید. سپس آن را بیرون آورده و کمی صابون مایع یا جامد (صابون مایع بهتر و راحت‌تر است) روی آن بریزید و با ملایمت شروع به شستن براش آرایشی کنید. در این روش باید نهایت دقت را داشته باشید تا براش شما آسیب نبیند. وقتی آن را شستید، به وسیله‌ی آب (ترجیحا جاری باشد) آن را آبکشی نمایید و مانند روش قبل اقدام به خشک کردن نمایید.

در این روش به جای صابون می‌توانید از مایع ظرفشویی نیز استفاده کنید.

 

محصولات پییشنهادی : براش میلانی مدل کابوکی کد 553

 

شستن براش آرایشی با صابونروش‌های نگهداری از براش های آرایشی(در یک برگه جدید مرورگر باز میکند)

استفاده از سرکه

روش سوم استفاده از سرکه می‌باشد. اصلا نگران بوی سرکه نباشید؛ زیرا بوی سرکه‌ پس از خشک شدن براش‌ها کاملا از بین خواهد رفت. در اجرا کردن این روش ابتدا یک کاسه را برداشته و تا نصف آن سرکه بریزید. سپس براش خود را به مدت 10 دقیقه درون آن خیس نمایید. سپس آن‌ها را از سرکه خارج کرده و با فشردن قلموها سرکه‌ی موجود در آن را بگیرید. در نهایت نیز با استفاده از آب روان آن‌ها را آبکشی کنید. و برای خشک کردن نیز مانند روش‌های قبلی عمل نمایید.

 

محصولات پییشنهادی : براش رژگونه میلانی مدل کد 502

 

شستن براش آرایشی با الکل

روش دیگر استفاده از الکل است. در این روش ابتدا مقداری الکل را با آب رقیق کرده و براش‌ها را یکی یکی درون محلول قرار دهید. پس از گذشت چند دقیقه آن‌ها را خارج کرده و درون آب ولرم قرار دهید تا الکل از براش خارج شود. در آخر نیز با آب روان آبکشی کرده و سپس خشک نمایید.

در روش استفاده از سرکه و الکل علاوه بر تمیز شدن براش‌ها، ضد عفونی نیز خواهند شد و باکتری‌های آن‌ها از بین خواهد رفت.

شستن براش آرایشی با الکل

هر چند وقت یک بار باید براش‌های آرایشی را شست؟

طبق نظر متخصصان پوست، براش‌ها حداقل یک بار در هفته باید شسته شوند تا باکتری‌های روی آن‌ها رشد نکنند و موجب بیماری‌های پوستی نشوند. اما شستن براش کرم‌پودر بنا بر تعداد دفعات استفاده از آن ممکن است متفاوت باشد؛ به طور مثال اگر جزو افرادی هستید که هر روز آرایش می‌کنید و از براش آرایشی استفاده می‌نمایید، مسلما باید بیشتر آن‌ها را بشویید تا سطح آن‌ها همیشه تمیز باشد و آرایش شما را بهتر روی پوستتان نمایان کند.

 

 

بایدها و نبایدها و نکات مهم

دقت نمایید هنگام شستن براش آرایشی با ملایمت و به آرامی این کار را انجام دهید تا براش شما خراب نشود.

هنگام خشک کردن براش‌ها به هیچ عنوان از سشوار استفاده نکنید؛ زیرا علاوه بر این که باد گرم باعث شل شدن چسب‌های براش شما می‌شود، ممکن است جهت موهای براش را تغیر دهد و آن‌ها را خراب نماید.

در قسمت‌های بالا گفتیم که برای آبکشی براش از پارچه نرم استفاده کنید؛ اما باید دقت کنید که فقط براش خود را روی پاچه قرار دهید و اصلا پارچه را روی آن‌ها مالش ندهید.

پس از اینکه قلموها را آبکشی کردید و آن‌ها را خشک نمودید، موهای براشتان را به فرم اولیه‌ی خود برگردانید تا از تغیر شکل آن جلوگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *