آرایش مو, دکلره

روش های روشن کردن مو بدون استفاده از پودر دکلره

روشن کردن موها بدون پودر دکلره

چگونه بدون دکلره موهایمان را روشن کنیم؟ اکثر خانم ها دوست دارند که موهای روشن و سالمی داشته باشند. برای آرایش مو یکی از روش های روشن کردن مو استفاده از دکلره است. مواد دکلره در صورت استفاده نادرست به موها آسیب شدیدی همچون وز شدن و ریزش می دهد. پس اگر به فکر روشن کردن موهایتان با کمترین آسیب هستید این مقاله را از دست ندهید. در این مقال ما به بررسی روش های روشن کردن موها بدون پودر دکلره می پردازیم.

روشن کردن موها بدون پودر دکلره

مو در نشان دادن زیبایی صورت نقش مهمی دارد. بنابراین برای رنگ کردن موهایتان انتخاب صحیح رنگ و آشنایی با مواد رنگ مهم است.
همه ما می دانیم که اکسیدان یکی از اصلی ترین مواد آماده سازی رنگ مو است.اکسیدان ها دارای درجه و شماره هستند. اکسیدان 3% که ضعیف ترین اکسیدان است و رنگ مو را دیرتر باز می کند، اکسیدان 6% یا شماره 1 ، اکسیدان 9% یا شماره 2 و اکسیدان 12% یا شماره 3 که با توجه به رنگ مو و جنس موهایتان نوع انتخاب اکسیدان نیز متفاوت است.

  • استفاده از رنگ سه صفر

اولین روش برای روشن کردن مو استفاده از رنگ سه صفر است. این رنگ ،موی شما را به پایه 6 و 5 می رساند .نحوه استفاده از سه صفر نیز مانند رنگ است. رنگ سه صفر را با اکسیدان 9% مخلوط کنید و آن را بر روی موهایتان بگذارید. زمان ماندن رنگ بر روی سر به ضخامت مو بستگی دارد اما حدودا بین 30 تا 45 دقیقه متغیر است. هر وقت رنگ موهایتان نارنجی شد یعنی موهایتان به پایه رسیده است. بعد از به پایه رسیدن بهتر است 2 روز به موهایتان استراحت دهید و بعد از آن رنگ دلخواهتان را بگذارید .

 

 

رنگ سه صفر هیچ وقت کار دکلره را انجام نمی دهد. شما با پودر دکلره موهایتان را تا پایه 9 و 10 روشن می کنید که این کار رنگ مو را از بین می برد و مو را بی رنگ می کند. اما با سه صفر فقط موهایتان را نهایتا تا 5 درجه روشن تر می کنید.

  • استفاده از دکوکرم

خیلی از خانم ها از دکلره می ترسند و مایلند تا موهای روشنی داشته باشند ؛ یکی از راه‌های روشن کردن موها بدون پودر دکلره استفاده از دکو کرم است. در واقع دکو کرم دکلره ی ضعیف است که البته قدرت دکلره را ندارد و نهایتاً تا پایه ی ۷مو را روشن می کند. به طبع آسیب کمتری به موها میزند. روش استفاده ی آن هم همانند رنگ سه صفر است. دکو کرم را با اکسیدان 9% مخلوط کنید و آن را بر روی موهایتان بزنید بعد از 30 تا 45 دقیقه (بسته به نوع جنس مویتان) موهایتان را بشویید و بعد از آن رنگ موی خودتان را بگذارید.

  • استفاده از اکسیدان قوی

اگر می خواهید رنگ مویتان روشن تر شود از اکسیدان قوی تر استفاده کنید. اکسیدان 6% رنگ را 1 درجه روشن تر می کند. اکسیدان 9% رنگ مو را بین 2 تا 3 درجه باز می کند و اکسیدان 12% رنگ مو را 4 تا 5 درجه روشن تر می کند.

  • استفاده از اکسیدان و شامپو

قبل از رنگ کردن موهایتان مقداری شامپو و اکسیدان 9% را مخلوط کنید و بر روی موهایتان بگذارید. بعد ار 10 تا 15 دقیقه موهایتان را بشویید و رنگ خودتان را بگذارید. این کار قبل از رنگ مو موهایتان را کمی روشن تر می کند.دقت داشته باشد در صورت خارش موهیتان را بشویید.

 

 

  • رنگ مو با پایه بالا

در صورتی که موهیتان سفیدی ندارد می توانید از رنگ مو با شماره های بالاتر و اکسیدان قوی تر استفاده کنید. این کار رنگ مویتان را کمی روشن تر میکند.
این نکته اهمیت دارد که مو پس از چندین بار شستشو روشن تر می شود همچنین اگر همان پایه را مرتب بر روی موهایتان بگذارید پایه موهیتان به مرور روشن می شود.

امیدوارم این مقاله برای روشن کردن موها بدون پودر دکلره به شما کمک کرده باشد. علاوه براین بهتر است قبل از هرگونه رنگ کردن از آرایشگران و یا متخصصان مو مشورت بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *