رنگ مو

آموزش ساخت رنگ موی قهوه ای طبیعی در خانه

آموزش ساخت رنگ موی قهوه ای طبیعی در خانه

اگر بخواهید موهای خود را رنگ کنید، به مانند زمان گذشته بهتر است از رنگ مو طبیعی استفاده کنید. رنگ موی طبیعی برخلاف رنگ‌های شیمیایی، فاقد مواد مضر برای موی سر هستند و می‌توانند ریشه موی سر را تقویت نمایند. رنگ موی قهوه ای طبیعی را می‌توان با استفاده از شیوه‌های خانگی تهیه کرد که این امر برای بسیاری از خانم‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است.

اگر دارای موهای شکننده و آسیب پذیر هستید، بهتر است به دنبال استفاده از مواد طبیعی برای رنگ کردن موهای خود باشید. رنگ موی طبیعی با قهوه یکی از شیوه‌هایی است که به شما کمک خواهد کرد تا ضمن رسیدن به رنگ دلخواه خود، ریشه مو را تقویت کنید. در این مقاله قصد داریم تا در مورد مزایای استفاده از رنگ‌های طبیعی صحبت کنیم و در ادامه آموزش‌های لازم جهت داشتن رنگ موی قهوه ای طبیعی را با شما به اشتراک بگذاریم.

 

مزایای استفاده از رنگ‌های طبیعی

تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که رنگ موهای شیمیایی می‌تواند عوارض زیادی برای پوست سر و موها داشته باشد. از این رو برای این که بتوانید ضمن رنگ کردن موهای خود، از این عوارض جلوگیری کنید، بهتر است به دنبال استفاده از رنگ موی طبیعی باشید. به عنوان نمونه اگه علاقه‌مند به رنگ قهوه‌ای هستید، رنگ مو قهوه ای روشن طبیعی را انتخاب کنید.

رنگ مو قهوه ای روشن طبیعی علاوه بر افزایش زیبایی چهره شما می‌تواند برای تقویت موهای سرتان مفید باشد. رنگ موهای شیمیایی باعث ایجاد حساسیت در پوست سر شده و در بلندمدت باعث حساسیت‌های پوستی می‌شوند. مزایای استفاده از رنگ‌های طبیعی بسیار زیاد است که از مهم‌ترین آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• باعث عدم آسیب به موهای سر می‌شود
• بافت موها را حفظ می‌نماید
• موها را نرم کرده و ساقه مو را تقویت می‌کند
• برای دوران بارداری بدون خطر است
• دائمی نبوده و قابل تغییر است

هر کدام از موارد گفته شده به عنوان مزیت رنگ موی طبیعی به شمار می‌رود. خانم‌ها با جایگزین کردن مواد طبیعی و گیاهی می‌توانند دوام رنگ موهای خود را افزایش دهند و سلامت موهای سرشان را حفظ کنند.

آموزش رنگ قهوه ای روشن

آموزش رنگ قهوه ای روشن

رنگ موی قهوه ای طبیعی با استفاده از قهوه و ترکیب کردن مواد مختلف امکان‌پذیر است. در واقع اگر به دنبال ایجاد رنگ موی طبیعی قهوه ای روشن هستید، می‌توانید در این بخش با آموزش رنگ قهوه ای روشن همراه ما باشید. برای این کار باید نسبت‌های مختلف گیاهان طبیعی را با پودر قهوه ترکیب کرده و یا قهوه دم کرده را به آن اضافه کنید.

مواد لازم برای ساخت این ترکیب

 • پودر پوست گردو به میزان لازم
 • حنا 2 قاشق غذاخوری
 • قهوه 3 قاشق غذاخوری

برای داشتن رنگ موی قهوه ای طبیعی روشن بهتر است مقداری پودر پوست گردو را با 2 قاشق حنا ترکیب کرده و ترکیب به دست آمده را با 3 قاشق غذاخوری قهوه مخلوط کنید. مواد به دست آمده برای روشن کردن مو به رنگ قهوه‌ای مناسب است. رنگ كردن مو با قهوه و حنا علاوه بر ایجاد رنگ موی مورد نظر باعث روشن شدن موی سر شده و زیبایی‌تان را افزایش می‌دهد.

ترکیب رنگ مو قهوه ای روشن با حنا را که به صورت خمیری به دست آمده است را بر روی موهای خود قرار دهید و پس از گذشت دو ساعت موهای خود را آبکشی کنید. برای تثبیت رنگ کافی است موهای خود را بدون مواد شوینده بشویید.

 

آموزش رنگ قهوه ای تیره

آموزش رنگ قهوه ای تیره

بسیاری از خانم‌های جوان به دنبال استفاده از ترکیب مناسب برای رنگ موی قهوه‌ای طبیعی هستند که بتوانند موهای خود را به رنگ قهوه‌ای تیره در بیاورند. ترکیب کردن مواد مختلف می‌تواند باعث ایجاد رنگ موي قهوه اي تيره شود. رنگ قهوه ای تیره طبیعی برای کسانی که دارای پوست روشن دارند بسیار مناسب است.

مواد لازم برای ساخت این ترکیب

 • پودر قهوه به میزان دلخواه
 • رنگ دودی 40 میل
 • رنگ شکلاتی 40 میل

برای به دست آوردن رنگ موی قهوه ای طبیعی تیره کافی است مقداری پودر قهوه را با رنگ دودی ترکیب کرده و به آن رنگ شکلاتی اضافه کنید. اضافه کردن رنگ شکلاتی در این ترکیب باعث ایجاد یک جلوه زیبا خواهد شد و رنگ موی طبیعی قهوه‌ای تیره را به وجود خواهد آورد.

این ترکیب را به مدت یک ساعت استراحت دهید و سپس بر روی موهای سر خود قرار دهید. علاوه بر مواد گفته شده از ترکیب رنگ موی قهوه ای تیره با حنا نیز می‌توانید به رنگ مورد نظر خود دست پیدا کنید. غلظت مواد با توجه به میزان سفیدی موی شما تعیین می‌شود. پس از رسیدن به ترکیب رنگ مناسب، مواد خمیری به دست آمده را به مدت نیم ساعت بر روی موهای خود قرار دهید و سپس موهایتان را آبکشی کنید.

آموزش رنگ قهوه ای سوخته

رنگ موی قهوه ای طبیعی را می‌توان در منزل تهیه کرد لذا اگر دارای پودر قهوه باشید با ترکیب کردن آن با مواد دیگر می‌توانید رنگ موی قهوه ای سوخته طبیعی را ایجاد کنید. برای ایجاد این ترکیب بهتر است به مواد گفته شده توجه داشته باشید.

مواد لازم برای ساخت این ترکیب

 • پودر حنا 1 قاشق غذاخوری
 • پودر قهوه 3 قاشق غذاخوری
 • ریوند چینی 3 قاشق غذاخوری
 • آب 1 لیوان

برای این کار کافی است پودر حنا تهیه کرده و 1 قاشق از آن را با 3 قاشق از پودر قهوه ترکیب کرده و به آن 3 قاشق ریوند چینی (ساقه ریواس) اضافه کنید. ترکیب به دست آمده را با یک لیوان آب هم زده تا به شکل خمیری تبدیل شود.

ترکیب به دست آمده یک ماده عالی از رنگ مو با حنا و قهوه است که به رنگ سوخته در می‌آید. رنگ مو حنا و قهوه علاوه بر ایجاد رنگ مناسب برای مو، به دلیل ترکیبات گیاهی که دارد برای تقویت ساقه مو نیز مفید است. اگر از رنگ تیره خوش‌تان نمی‌آید برای ایجاد رنگ موی قهوه ای تیره طبیعی می‌توانید از ترکیب بالا برای رسیدن به رنگ سوخته استفاده کنید.

رنگ موی قهوه‌ ای طبیعی ایجاد شده را پس از یک ساعت استراحت بر روی موهای سر خود قرار دهید. این کار باعث می‌شود تا تاثیرپذیری رنگ بر روی موهای شما افزایش پیدا نماید.

آموزش رنگ قهوه ای طلایی

رنگ موی قهوه‌ای طلایی می‌تواند چهره شما را جذاب‌تر از گذشته نماید، لذا برای داشتن این رنگ موی خانگی بهتر است به آموزش بیان شده در این بخش توجه داشته باشید. در آموزش‌های قبلی در مورد فواید رنگ كردن مو با حنا و قهوه توضیح لازم داده شده است.

مواد لازم برای ساخت این ترکیب

 • رنگ موی طلایی شماره 6
 • واریاسیون طلایی

در این بخش برای به دست آوردن رنگ موی قهوه ای طلایی طبیعی کافی است رنگ موی طلایی شماره 6 را با واریاسیون طلایی ترکیب کنید. برای تاثیر پذیری بیشتر کافی است چند ساعت قبل از رنگ کردن موهای سر خود، موهایتان را با مواد شوینده بشویید.

داشتن رنگ مو طبیعی قهوه ای می‌تواند برای کسانی که دارای رنگ پوست روشن هستند به عنوان یک گزینه ایده‌ال شناخته شود. مواد خمیری به دست آمده را بر روی موهای خود قرار دهید و پس از گذشت یک ساعت موهای خود را آبکشی کنید.

 

آموزش رنگ مو با قهوه و دارچین

آموزش رنگ مو با قهوه و دارچین

رنگ موی قهوه‌ ای طبیعی با استفاده از قهوه و دارچین یک شیوه قدیمی برای رنگ کردن موی سر به شکل طبیعی است. برای رنگ كردن مو با دارچين و قهوه کافی است قهوه ارگانیک و طبیعی تهیه کنید. قهوه ارگانیک بدون مواد افزودنی بوده و تاثیر زیادی بر روی رنگ نهایی خواهد داشت. رنگ كردن مو با قهوه و دارچین با استفاده از نوع اسپرسو باعث می‌شود تا رنگ مو تیره‌تر شود.

مواد لازم برای ساخت این ترکیب

 • قهوه ارگانیک 1 الی 2 فنجان
 • نرم کننده 2 قاشق غذاخوری

برای طرز تهیه مواد خام، کافی است 1 الی 2 فنجان قهوه ارگانیک را دم کرده و بگذارید تا سرد شود. سپس 2 قاشق غذاخوری نرم کننده به آن اضافه کنید تا ترکیب یکدست ایجاد شود. استفاده از هر نرم کننده‌ای برای تهیه این مواد بلامانع است. ایجاد رنگ مو با قهوه و دارچین می‌تواند تا مدت‌های زیادی موهای شما رو خوش‌رنگ نگه دارد. حال به حمام رفته و مواد به دست آمده را بر روی موهای خود ماساژ دهید.

بعد از گذشت یک ساعت می‌توانید موهای خود را با آب ولرم آبکشی کنید. توجه داشته باشید برای استفاده از ترکیب رنگ موی قهوه ای طبیعی ، هر چه موهای نازک‌تری داشته باشید، زمان رنگ‌گیری کوتاه‌تر خواهد بود. یک نکته قابل توجه در این بخش این است که تا 24 ساعت از شامپوهای مختلف برای شستشوی موی سر خود استفاده نکنید.

علاوه بر موارد گفته شده، برای رنگ کردن موهای سر خود با قهوه می‌توانید از بابونه استفاده کنید. رنگ كردن مو با قهوه و بابونه باعث جلوگیری از ریزش موهای سر خواهد شد و التهاب‌های پوست را به خوبی درمان می‌نماید.

جمع بندی

رنگ مو قابل استفاده بانوان به دو دسته کلی رنگ موی شیمایی و گیاهی تقسیم‌بندی می‌شود.هر کدام دارای تنوع زیادی برای استفاده است. اگر به دنبال استفاده از یک شیوه سالم برای رنگ کردن موهای سر خود هستید، بهتر است از رنگ‌های طبیعی و گیاهی استفاده کنید. قهوه به عنوان یک ماده طبیعی، با ترکیب مواد دیگر می‌تواند رنگ موی ارگانیک را ایجاد نماید. در این مقاله به رنگ موی قهوه ای طبیعی اشاره شده است و شیوه‌های ساخت ماده خمیری آن بیان شده است.

استفاده از رنگ موی طبیعی باعث می‌شود تا از ریزش موهای سر جلوگیری شود. این امر برای بسیاری از خانم‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است. همچنین استفاده از رنگ موی طبیعی می‌تواند به شما این امکان را بدهد که رنگ موهای خود را متناسب با سلیقه خود روشن یا تیره کنید. اگر بخواهید از ترکیب قهوه و مواد گیاهی یک رنگ موی استاندارد تهیه کنید از چه موادی استفاده خواهید کرد؟ در صورت تمایل می‌توانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *