عطر و ادکلن

تفاوت عطر گرم و سرد چیست

تفاوت عطر گرم و سرد چیست

انتخاب عطر مناسب به عنوان یک چالش مهم برای افراد محسوب می‌شود که نیاز به بررسی دارد. اگر اهل انتخاب عطر با برند خاص نباشید و بخواهید از میان عطرهای موجود در بازار بهترین انتخاب را داشته باشید، بهتر است تفاوت عطر گرم و سرد را بشناسید. پارامتر‌های زیادی وجود دارند که عطرهای موجود در بازار از لحاظ مختلف تقسیم بندی می‌نمایند.
انتخاب عطر سرد و گرم یکی از دور‌راهی‌های اصلی برای کسانی است که می‌خواهند از این ماده معطر برای خوشبو شدن بدن خود استفاده کنند. در این مقاله قصد داریم تا به تفاوت عطر گرم و سرد بپردازیم.

 

عطر گرم چیست

عطر گرم یکی از انواع عطرهای قابل خریداری است که دارای طبع مشخص است. این نوع عطرها از ویژگی‌های مختلفی تشکیل شده‌اند که باعث می‌شوند تا انتخاب نهایی برای خریداران آسان شود. عطرهای گرم به صورت معمول از رایحه چوب صندل، ادویه شرقی، شکلات و غیره تشکیل شده‌اند. خصوصیات این نوع عطرها به گونه‌ای است که از آن در فصول سرد استفاده می‌شود.

شناخت تفاوت عطر گرم و سرد باعث می‌شود تا در صورت نیاز بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. یکی از خصوصیات عطرهای گرم ماندگاری بالای آن‌ها می‌باشد. این نوع از عطرها برای افراد دارای مزاج گرم مناسب نیستند چرا که پس از استفاده ممکن است دچار سردرد شوند.

 

عطر سرد چیست

عطر سرد نیز به مانند عطرهای گرم موجود در بازار، دارای ویژگی‌های مخصوص به خود هستند که باعث می‌شوند تا افراد متناسب با نیاز و سلیقه خود بهترین انتخاب را داشته باشند. عطر سرد دارای رایحه‌های مختلف بوده که دارای طبع سرد است. خصوصیات این دسته از عطرها به گونه‌ای است که برای فصول گرم سال مناسب هستند. این عطرها از رایحه نارنج، هندوانه و لیمو تولید و به بازار عرضه می‌شوند.

تفاوت عطر گرم و سرد برای بسیاری از افراد مهم است و ترجیح می‌دهند تا با توجه به مزاج خود بتوانند بهترین خرید را داشته باشند.

 

تفاوت عطر گرم و سرد چیست

تفاوت عطر گرم و سرد چیست

عطر به مانند خوراکی‌ دارای طبع خاص خود است که باعث می‌شود تا رایحه‌های مختلف را به افراد منعکس نماید. زمانی که به دنبال خرید عطر با کیفیت هستید، باید در مورد طبع عطر اطلاعات خود را افزایش دهید. استشمام عطر دارای رایحه گرم و سرد باعث می‌شود تا از هر کدام احساس خاصی دریافت کنید.
عطر گرم و سرد دارای تفاوت‌های مختلفی در رایحه هستند که افراد دارای مزاج گرم با بوی عطر گرم دچار سردرد شده و این امر برای کسانی که دارای مزاج سرد هستند نیز نسبت به عطر سرد رخ می‌دهد. از رایحه‌های عطر سرد می‌توان به رایحه گل محمدی و گل یاس اشاره کرد. شناخت رایحه‌ هر عطر باعث خواهد شد تا ضمن افزایش سلامتی خود از عطر خریداری شده کمال رضایت را داشته باشید.

 

نحوه تشخیص عطر سرد و گرم

چند راه کلیدی برای شناخت تفاوت عطر گرم و سرد وجود دارد که رعایت کردن آن‌ها باعث می‌شود تا بتوانید متناسب با مزاج خود یک عطر خوشبو و با کیفیت را خریداری کنید. در ادامه به مهم‌ترین شیوه‌های تشخیص عطر سرد و گرم می‌پردازیم:

نحوه تشخیص عطر سرد و گرم

– توجه به توضیحات عطر

در بسیاری از فروشگاه‌های مختلف عطر فروشی، با نگاه به توضیحات موجود بر روی عطر می‌توانید در مورد گرم یا سرد بودن آن اطلاعات بیشتری کسب کنید. همچنین توجه کردن به رایحه‌های ساخته شده عطر به شما کمک خواهد کرد تا به این موضوع پی ببرید.

– بررسی رنگ شیشه

یکی دیگر از راه‌های شناخت عطر سرد از گرم این است که به شیشه عطر توجه داشته باشید. رنگ شیشه شفاف یا آبی نشان دهنده عطر با طبع سرد است. همچنین عطرهای دارای طبع گرم به صورت معمول دارای رنگ شیشه زرد یا قرمز هستند.

– از فروشنده بپرسید

زمان خرید عطر، برای تشخیص تفاوت عطر گرم و سرد می‌توانید از فروشنده بخواهید که شما را در این زمینه راهنمایی نماید. بسیاری از فروشندگان در ابتدا در مورد رایحه عطر از شما می‌پرسند که می‌توانید در این میان بهترین انتخاب را داشته باشید.

– بوییدن عطر

اگر در بخش توضیحات نمی‌توانید عطر سرد را از عطر گرم تشخیص دهید، می‌توانید با بوییدن عطر به طبع آن پی ببرید. عطرهای سرد به صورت معمول احساس نسیم خنک را به شما القا خواهند کرد. همچنین بوییدن عطر سرد باعث می‌شود تا بوی گل بهاری را دریافت کنید. در مقابل عطرهای گرم، حس روزهای گرم سال را برای شما تداعی می‌کنند. از این رو می‌توانید با مشخصه‌های گفته شده به عطر سرد و یا گرم پی ببرید.

 

راهنمای انتخاب عطر مناسب بر اساس گرم و سرد بودن عطر

برای خرید عطر و ادکلن مناسب بر اساس تفاوت عطر گرم و سرد بهتر است برخی از نکات را در نظر بگیرید تا بتوانید یک انتخاب هوشمندانه داشته باشید. در هنگام خرید عطر به موارد زیر توجه داشته باشید:

تفاوت عطر گرم و سرد چیست

• در نظر گرفتن آب و هوا

باید توجه داشته باشید که در کدام فصل سال قصد خرید عطر و ادکلن را دارید. به عنوان نمونه اگر در روزهای گرم سال هستید، بهتر است از خرید عطر گرم بر پایه ادویه‌های شرقی خودداری کنید چرا که باعث ایجاد یک حس ناخوشایند در شما خواهد شد. در هوای گرم سال بهتر است به دنبال خرید عطر سرد و خنک باشید و در هوای سرد سال، خرید عطر گرم را در برنامه خود قرار دهید.

• بررسی موقعیت استفاده از عطر

برای خرید عطر مناسب کافی است به موقعیت اجتماعی خود توجه داشته باشید. به صورت معمول برای مهمانی‌های دوستانه و دورهمی‌های رسمی می‌توانید از عطرهای معتدل استفاده کنید. اگر دارای قرارهای عاشقانه هستید بهتر است عطر با طبع گرم را انتخاب کنید.

• مزاج خود را در نظر بگیرید

در نظر گرفتن مزاج باعث می‌شود تا از رایحه عطر خریداری شده کمال رضایت را داشته باشید. افراد سرد مزاج بیشتر به دنبال خرید عطرهای گرم هستند. این قانون نیز برای افراد گرم مزاج نیز صادق است. در برخی از موارد بهتر است تعادل را رعایت کرده و به دنبال خرید عطرهای متعادل باشید.

 

جمع بندی

عطرهای موجود در بازار علاوه بر برندهای مختلف از نظر طبع نیز به دو دسته طبع سرد و گرم تقسیم بندی می‌شوند. در این میان عطرهای متعادل نیز وجود دارند که برای برخی از استفاده کنندگان مناسب هستند. در زمان خرید عطر بهتر است به مزاج خود توجه داشته باشید تا بتوانید بهترین عطر را خریداری کنید. یک سری شیوه‌های کلیدی برای تشخیص تفاوت عطر گرم و سرد وجود دارد که در این مقاله به آن اشاره شده است. در ساده‌ترین روش برای شناخت عطر گرم و سرد می‌توانید خرید خود را از یک فروشگاه معتبر نهایی کنید. این امر باعث خواهد شد تا بدون دغدغه بتوانید بهترین عطر و ادکلن را متناسب با نیاز خود خریداری کنید. امید است با مطالعه این مقاله بتوانید با در نظر گرفتن مزاج خود بهترین عطر را خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *