آرایش صورت

بیوتی بلندر چیست و چه انواعی دارد؟

بیوتی بلندر چیست

بیوتی بلندر چیست ؟ انواع بیوتی بلندر شامل چه مواردی می‌شوند؟ یکی از بزرگ‌ترین صنعت‌های دنیا، صنعت تولید لوازم آرایشی و بهداشتی می‌باشد که روز به روز در حال پیشرفت و توسعه است. به همین دلیل هر ساله محصولات آرایشی جدیدتر و متنوعی‌تری تولید و به بازار عرضه می‌شوند. البته در کنار تولید لوازم آرایشی، لازم است ابزار مناسبی هم تولید بشوند که به کمک آن‌ها بتوان از انواع محصولات آرایشی بهداشتی استفاده کرد. یکی از محبوبت‌ترین ابزار‌های آرایشی که از آن برای محو کردن کرم پودر، کانسیلر، کانتور و… روی پوست صورت استفاده می‌کنند، بیوتی بلندر است. اگر با این محصول آشنایی ندارید و یا اطلاعات کمی درباره آن دارید، حتما تا انتها مقاله ما را همراهی بفرمایید. چرا که ما قصد داریم در این مقاله به شما عزیزان توضیح دهیم بیوتی بلندر چیست و چگونه باید از آن استفاده کرد.

بیوتی بلندر چیست؟

در یک تعریف کلی و ساده می‌توان گفت که بیوتی بلندر یک اسنفج آرایشی تخم مرغی شکل است که از آن برای پخش کردن و محو کردن کرم پودر استفاده می‌کنند. بِلِند کردن کرم پور اصلی‌ترین کاری است که این وسیله انجام می‌دهد اما کارایی بیوتی بلندر به این جا ختم نمی‌شود. در واقع شما برای این که محصولات آرایشی مختلفی مثل کرم پودر، کانسیلر، کانتور، رژگونه و حتی برخی از سایه‌های چشم را روی نواحی مختلف صورت خود پخش و در نهایت محو کنید، به این وسیله کاربردی نیاز خواهید داشت.

همچنین بیوتی بلندر می‌تواند کرم پودر اضافی روی پوست شما رو جذب کند و همین کار باعث می‌شود که از ماسیدن کرم پودر بر روی پوست جلوگیری شود. البته فراموش نکنید که روش استفاده صحیح از این وسیله نیز بسیار مهم است بنابراین بخش بعدی مقاله را حتما با دقت مطالعه کنید.

بیوتی بلندر چیست

برای آشنایی با بهترین مارک بیوتی بلندر این بلاگ را مطالعه نمایید

طریقه استفاده از بیوتی بلندر

حال که متوجه شدید بیوتی بلندر چیست ، نوبت آن است که روش استفاده درست از این وسیله را به شما عزیزان آموزش دهیم. در واقع می‌توان گفت که بیوتی بلندر‌ها جایگزین بسیار مناسبی برای انواع براش آرایشی هستند اما به شرطی که طرز صحیح استفاده از آن را بلد باشید.

 برای استفاده درست و اصولی از انواع بیوتی بلندر باید به ترتیب زیر عمل کنید.

 1. قبل از اقدام به آرایش کردن پوستتان را بشویید و در صورت امکان، صورت خود را لایه برداری کنید(تراشیدن موهای صورت به وسیله تیغ، باعث لایه برداری موثر پوست خواهد شد).
 2. از یک مرطوب کننده و یا آبرسان مخصوص پوستتان استفاده کنید و آن را کاملا روی صورت خود ماساژ دهید تا جذب شود.
 3. در قدم بعدی بیوتی بلندر خود را با بشویید(استفاده از بیوتی بلندر کثیف باعث انتقال آلودگی به منافذ پوست و بروز جوش می‌شود) به گونه‌ای که کاملا تمیز و آری از هر گونه آلودگی شود. بعد با فشار دادن اسفنج آب اضافی را از آن خارج کنید. این کار را به قدری انجام دهید که مقداری رطوبت در اسفنج باقی بماند.
 4. حال کرم پودر را با استفاده از اسفنج خیس شده و نمناک روی پوست صورتتان بخش کنید و از عملکرد آن حیرت زده شوید. البته فراموش نکنید که این کار را باید به صورت ضربه‌ای انجام دهید. یعنی شما باید ابتدا مقداری از کرم پودر را روی صورت و یا روی اسفنج خود قرار دهید و بعد با ضربه زدن بیوتی بلندر بر روی پوست، اقدام به پخش کردن و محو کردن آن کنید.
استفاده از بیوتی بلندر

برای آموزش آرایش چشم پف دار این بلاگ را از دست ندهید

انواع بیوتی بلندر

برخی از افراد تصور می‌کنند که پد‌های آرایشی مختلفی که برای محو کردن کرم پودر استفاده می‌شوند زیر مجموعه‌ای از بیوتی بلندر‌ها هستند. اما این باور غلط است و بالعکس این بیوتی بلندر‌ها هستند که زیر مجموعه‌ای از پد‌های آرایشی به حساب می‌آیند و انواع مختلفی دارند. بیوتی بلندر‌ها بر اساس رنگ و شکلی که دارند، کاربرد متفاوتی خواهند داشت و بر اساس همین موضوع به دسته‌های مختلفی تقسیم بندی می‌شوند.

انواع بیوتی بلندر عبارتند از:

 1. اشکی یا تخم مرغی شکل
 2. اشکی کوچک(این مدل بیوتی بلندر اندازه یک تخم بلدرچین است.)
 3. بلندر ساعت شنی
 4. بلندر لبه مقطع(صاف)

همچنین بیوتی بلندر‌ها بر اساس رنگی که دارند، به دسته بندی‌های صورتی، سفید( یارنگ‌های خیلی روشن)، مشکی(یا رنگ‌های خیلی تیره)، نود و رنگی دسته بندی می‌شود. در ادامه درمورد کابرد انواع بیوتی بلندر بر اساس شکل و رنگ توضیح خواهیم داد.

پس برای این که متوجه شوید کاربرد بیوتی بلندر چیست بخش بعدی مقاله را از دست ندهید.

انواع بیوتی بلندر

چگونه باید کانتور لب بکشیم؟ این بلاگ را از دست ندهید

کاربرد انواع بیوتی بلندر

همانطور که در بخش قبلی مقاله مطالعه کردید، بیوتی بلندر‌ها انواع مختلفی دارند و از هر کدام باید برای کابرد خاصی استفاده کرد.

بیوتی بلندر تخم مرغی

 این نوع بیوتی بلندر که شکلی شبیه به اشک(دارای نوک تیز) و اندازه‌ای شبیه به تخم مرغ دارد، یک بیوتی بلندر همه کاره به حساب می‌آید. یعنی شما می‌توانید از انتهای آن برای محو کردن کرم پودر در نواحی بزرگتر صورت مثل لپ، چانه، پیشانی و در مقابل، از نوک تیز آن برای قسمت‌های زیر چشم و کناره‌های بینی استفاده کنید.

بیوتی بلندر

بیوتی بلندر اشکی کوچک

 این بیوتی بلندر از لحاظ شکلی کاملا شبیه به مدل قبلی می‌باشد اما در ابعاد بسیار کوچک‌تری تولید می‌شود. مهم‌ترین کاربرد این وسیله محو کردن کانسیلر در زیر چشم و پخش کردن آن در پشت پلک است. اگر از سایه‌های غیر پودری برای چشم خود استفاده می‌کنید، استفاده از این وسیله برای بِلِند کردن سایه در پشت پلک نیز موثر خواهد بود.

بیوتی بلندر با سر صاف

 این مدل از اسفنج‌های آرایشی شبیه به تخم مرغی هستند که روی آن یک برش مورب اعمال شده باشد. شما می‌توانید از انتها این بیوتی بلندر برای محو کردن کرم پودر در نواحی بزرگ صورت استفاده کنید و از سری صاف آن برای کانتور کردن و زاویه سازی صورت بهره ببرید. اگر از افرای هستید که پودر فیکس جز جدایی ناپذیر آرایش شما می‌باشد، می‌توانید از سری صاف این بلندر برای اعمال پودر بر روی صورت خود استفاده کنید. فراموش نکنید که برای پاک کردن پودر باید از براش استفاده کنید نه بیوتی بلندر.

پد بیوتی بلندر

بیوتی بلندر ساعت شنی

 برخی از افراد این نوع بلندر را با نام گلابی هم می‌شناسند. از این وسیله نیز می‌توانید برای محو کردن انواع لوازم آرایشی استفاده کنید با این تفاوت که طراحی این اسفنج به شما کمک می‌کند در استفاده از نوک تیز آن تسلط بیشتری داشته باشید. بنابراین اگر در آرایش کردن مبتدی هستید، استفاده از این مدل بیوتی بلندر برایتان بسیار راحت‌تر خواهد بود.

نکته

 به طور کلی می‌توان گفت بهتر است برای اعمال لوازم آرایشی‌هایی که به صورت مایع یا جامد هستند، از بیوتی بلندر و برای لوازم آرایشی‌هایی که به صورت پودری تولید می‌شوند از انواع براش کمک گرفت.

انواع بیوتی بلندر

برای آشنایی با تفاوت بین کانسیلر و کانتور و کرم پودر این بلاگ را از دست ندهید

کاربرد انواع بیوتی بلندر از نظر رنگ

حال که متوجه شدید کاربرد انواع بیوتی بلندر چیست شاید برایتان سوال ایجاد شود که آیا رنگ بیوتی بلندر در کارایی آن تاثیر گذار است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم بله رنگ بندی بیوتی بلندر‌ها کارایی آن‌ها نیز مشخص می‌کند.

 • سفید: این رنگ بیوتی بلندر برای پوست‌های حساس تولید شده است و از آن می‌توانید برای پخش کردن انواع کرم آب رسان و مرطوب کننده استفاده کنید.
 • مشکی: بیوتی بلندر‌های مشکی مخصوص افراد حرفه‌ای بوده و اغلب آرایشگر‌ها از این رنگ استفاده می‌کنند. بافت بلندر مشکی نسبت به سایر رنگ‌ها کمی زبر‌تر می‌باشد.
 • نود: این دسته از بلندر‌ها که نسبتا جدید‌تر هستند رنگی شبیه به کرم و قهوه‌ای دارند. بیوتی بلندر‌های رنگ نود بسیار نرم بوده و برای پخش کردن و محو کردن کرم پور بسیار کارآمد می‌باشند.
 • صورتی: کاربرد رنگ صورتی این محصول، محو کردن و پخش کردن رژ گونه بر روی صورت است. علاوه بر این شما می‌توانید از این رنگ برای پخش کردن انواع پرایمر و پور فیکس نیز استفاده کنید.
 • سبز: از رنگ سبز این محصول برای کانتور کردن و زاویه سازی صورت استفاده می‌شود.
انواع بیوتی بلندر از نظر رنگ

کلام آخر

با مطالعه این مقاله، خواهیم فهمید که بیوتی بلندر چیست و چه انواعی دارد. اسفنج آرایشی یا همان بیوتی بلندر یک وسیله بسیار کارآمد در امر آرایش صورت است. شما با داشتن دو الی سه عدد از مدل‌های مختلف این وسیله می‌توانید یک آرایش زیبا و کامل را برای خود رقم بزنید.

اما فراموش نکنید که نگهداری و شست و شوی مرتب این وسیله بسیار مهم است. برای این که از پوست خود در برابر آلودگی‌ها محافظت کنید و همچنین بهترین نتیجه را پس از استفاده از بیوتی بلندر کسب کنید، این دو فاکتور مهم یعنی شست و شو مداوم و نگهداری مناسب از اسفنج را فراموش نکنید.

از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما عزیزان سپاس گذاریم و امیدواریم توانسته باشیم به سوال بیوتی بلندر چیست پاسخی کامل و جامع داده باشیم. در صورتی که سوال‌های بیشتر در ذهنتان وجود دارد می‌توانید آن را با ما در میان بگذارید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخ گو شما باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.