آرایش مو

آیا رنگ کردن مو بدون اکسیدان امکان پذیر است؟

رنگ کردن مو بدون اکسیدان

رنگ کردن مو یکی از روش‌هایی است برای جذاب و زیباتر شدن یا پوشاندن موهای سفید بکار برده می‌شود. اما موهای سفید به دلیل اینکه رنگدانه‌‎های خود را از دست داده اند ممکن است دیر‌تر رنگ بگیرند یا دفعات بیشتری لازم باشد رنگ روی موهای خود بگذارید. این روش در چند سال اخیر طرفداران زیادی داشته. شما برای رنگ کردن موهای خو در ابتدا به یک رنگ موی خوب نیاز دارید؛ در ادامه به اکسیدان نیاز دارید تا آن، با باز کردن کوتیکول موهایتان، باعث رنگ دهی به موها شود. در ادامه به واریاسیون نیاز دارید تا پس از اینکه روی موهایتان رنگ گذاشتید، رنگ آن به قرمزی نزند. اما باید بگوییم که اکسیدان ممکن است باعث آسیب رسیدن به موهای شما بشود. در این مقاله خواهیم دید که رنگ کردن مو بدون اکسیدان ممکن خواهد بود یا خیر.

آیا می‏توان رنگ مو را بدون اکسیدان بر روی مو گذاشت؟

در ابتدا باید بگوییم کار اکسیدان چیست.

اکسیدان به عنوان کاتالیزر، سرعت رنگ بخشیدن به موها را افزایش می‎دهد تا مواد شیمیایی مدت زمان کمتری روی موهای شما باشد و باعث سوختگی و آسیب رسیدن به آن‎ها نشود. و نیز این اکسیدان است که باعث می‌شود کوتیکول مو باز شود و همین باز شدن کوتیکول است که باعث می‎شود رنگ به عمق موها رفته و مسبب رنگ گرفتن مو شود. پس اگر اکسیدان نباشد، رنگ به عمق موها نرسیده و روی تارها باقی می‎ماند و وقتی شما موهایتان را شست و شو می‌دهید، از روی موهای شما پاک می‎شود. پس می‎توان گفت که رنگ کردن مو بدون اکسیدان امکان پذیر نخواهد بود.

 

 

رنگ کردن مو بدون اکسیدان

جایگزین اکسیدان برای رنگ مو

شما می‎‌توانید به جای آنکه از مواد شیمیایی برای رنگ کردن موهای خود استفاده کنید، از رنگ موهای طبیعی بهره ببرید. به طور مثال از حنا استفاده کنید. حنا علاوه بر رنگ دهی به موها، حاوی مواد مغذی برای مو بوده و آن‎ها را بسیار تقویت میکند؛ این تقویت کردن شامل تغذیه کنندگی ریشه‌ی مو، ترمیم کنندگی ساقه و حتی پوست سر می‎باشد. این روش یکی از بهترین روش‌‎ها برای رنگ کردن مو بدون اکسیدان است.

محصولات پییشنهادی : اکسیدان بس 9 درصد (نمره 2)

 

اما باید گفت که رنگ موهایی در بازار هستند که نیازی نیست که در هنگام استفاده از آن‎ها از اکسیدان استفاده کنید؛ زیرا در فرمولاسیون خود موادی دارند که این مواد باعث باز کردن کوتیکول مو و در نتیجه رنگ پذیری موهای شما خواهد شد. البته ناگفته نماند که این رنگ‌ها، برای موهای تیره مورد استفاده قرار می‎گیرند و برای موهای روشن مناسب نیستند. به علاوه این رنگ موها چون نیازی به اکسیدان ندارند، آسیب کمتری به موهایتان خواهند زد.

روش استفاده‎‌ی رنگ‌‎های بدون اکسیدان

می‎توان گفت که رنگ کردن مو بدون اکسیدان باعث می‎‌شود موهایتان خوب رنگ نگیرد و هیچ رنگی را نباید بدون اکسیدان استفاده نمود؛ مگر آنکه روی آن نوشته شده باشد. رنگ‌‎های بدون اکسیدان اغلب رنگ‎های فانتزی و موقتی هستند و همان طور که در بالا گفتیم، با شست و شو پاک خواهند شد و ماندگاری بسیار کمی دارند.

 

محصولات پییشنهادی : اکسیدان 12٪ دنی وان

رنگ‎هایی که در فرمولاسیون خود اکسیدان ندارند را باید با مقدار مناسبی اکسیدان مخلوط نمایید و سپس آن را روی موهای بگذارید. توجه داشته باشید که اگر موهایتان در اثر دکلره یا رنگ گذاشتن زیاد، آسیب دیده است باید از اکسیدان خیلی ضعیف یعنی 3 درصد استفاده کنید؛ و اگر رنگی که می‎‌خواهید روی موی خود بگذارید روشن است، از اکسیدان قوی استفاده نمایید. انتخاب نوع اکسیدان به نازکی یا ضخیمی تارهای مو و رنگ زمینه‌‎ی موی خودتان و نیز رنگی که می‎خواهید بگذارید بستگی دارد؛ پس دقت لازم را در انتخاب نوع اکسیدان به عمل آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *