آرایش چشم

آموزش کشیدن ابرو با 3 روش آسان و کاربردی

آموزش کشیدن ابرو با 3 روش آسان و کاربردی

یکی از مهم‌ترین اجزای صورت که در زیبایی هر فرد نقش بسیار مهمی دارد، ابرو است. ابروهای زیبا نه تنها باعث زیبایی قسمت بالایی صورت و پیشانی می‌شوند، بلکه در زیبایی چشم ها نیز نقش بسزایی دارند. مهم است که بدانید ابروان خود را به چه صورت باید اصلاح و یا آرایش کنید که بتوانید زیبایی منحصر بفردی را به چشمان و صورت خود ببخشید. بعضی افراد ممکن است ابروان متقارنی نداشته باشند (که امری طبیعی است) و یا بر اثر کم پشتی موهای ابرو، ندانند که با آن‌ها باید چه کار کنند تا زیباتر به نظر برسند. ممکن است راه‌های پرهزینه و یا دردناک (مثل میکرونیدلینگ یا تتو ابرو) به نظر راه درست و منطقی برسد. اما در این مقاله ما سعی کرده‌ایم که با هزینه کم، روش مناسب‌تری را برای آراستن ابروان شما معرفی کنیم که آن چیزی نیست جز آموزش کشیدن ابرو با مداد ، آکوا یا سایه ابرو که در ادامه به توضیح آن می‌پردازیم.

 

آموزش کشیدن ابرو

شکل دادن به ابروهای شما یک مهارت است. مهم است که بدانید که در انتخاب مداد ابرو و یا سایه‌ی ابرو چه رنگی بیشتر به رنگ ابرو شما نزدیک‌تر است و وقتی ابروهای خود را فرم می دهید، باید تا حد امکان متعادل و متقارن باشند. بنابراین توصیه ما اینست که در ادامه با آموزش کشیدن ابرو همراه ما باشید تا با سه روش کشیدن ابرو با مداد، اکوا و سایه ی ابرو اشنا شوید.

1- آموزش کشیدن ابرو با مداد

یکی از مشکلات کشیدن ابرو با مداد انتخاب رنگ متناسب با ابرو خانم ها است. برای اینکار بهتر است اگر موی شما روشن یا بلوند است مداد ابرو با رنگی یک درجه تیره تر از موهایتان انتخاب کنید. اگر هم موی شما مشکی و یا قهوه ای تیره است بهتر است که رنگ مداد ابرو یک درجه روشن تر از رنگ موی شما باشد. در ادامه طرز کشیدن مداد ابرو قدم به قدم برایتان شرح داده شده است.

آموزش کشیدن ابرو با مداد

1. ابتدا بهتر است با برس ابرو، ابروهایتان را به سمت بالا شانه بزنید تا فضای خالی ابرو مشخص بشود.

2. با استفاده از مداد ابرو خطوط ابرو خود را مشخص کنید.

3. به آرامی مداد ابرو را در فضای خالی ابرو بکشید و سعی کنید با ضربه هایی نرم این فضاها را پر کنید. به طوری که خطوط ایجاد شده به‌راحتی قابل تشخیص نباشند.

4. از براش ابرو برای محو کردن ابرو و یکدست کردن آن استفاده کنید.

5. با استفاده از کرم پودر و یا کانسیلر قسمت بالا و پایین ابرو را محو کنید تا ابروهایتان بهتر جلوه کند.

– آموزش کشیدن ابرو پهن با استفاده از مداد ابرو

امروزه برخلاف گذشته کشیدن ابرو پهن مورد توجه بسیاری از سلبریتی ها قرار گرفته است. بسیاری از خانم هایی که دنباله‌رو ترند های جدید آرایشی هستند نیز از این مدل ابرو استقبال کرده اند. به همین دلیل در ادامه آموزش کشیدن ابرو پهن را برایتان آماده کرده ایم.

آموزش کشیدن ابرو پهن با استفاده از مداد ابرو

  • برای کشیدن ابرو پهن باید این نکته را درنظر بگیرید که ابروها نباید کاملا اصلاح شوند. همچنین باید توجه داشت که تاج ابرو نباید خیلی کوتاه شود چرا که باعث می‌شود ابرو نازک جلوه کند. بنابراین پس از شانه زدن ابروها به سمت بالا برای یکدست شدن قد ابرو فقط کمی از ابرو را با استفاده از قیچی ابرو کوتاه کنید.
  • بهتر است با استفاده از صابون ابرو و یا ژل ابرو، ابرو ها را شانه کنید تا حجیم‌تر بنظر برسند.
  • فضاهای خالی ابرو را با استفاده از مداد ابرو با ضرباتی نرم پر کنید.
  • از مداد ابرو برای کشیدن خطی محو در زیر خط ابرو خود استفاده کنید تا ابرو را پرتر نشان دهد. اگر این خط پررنگ شد با استفاده از براش ابرو آن‌را محو کنید.
  • کشیدن مداد ابرو در تاج ابرو باعث می شود که ابرو مصنوعی بنظر برسد. بنابراین تا حد امکان از این کار اجتناب کنید.

 

2- آموزش کشیدن ابرو با اکوا

برای رفع نواقص ابرو و پر کردن ابروهای نازک و توخالی بهتر است طرز کشیدن اکوا در ابرو را یاد بگیرید. اکوا نسبت به دیگر محصولات ابرو غلظت بیشتری دارد و جلوه‌ی بهتری به ابرو می‌دهد. مراحل آموزش کشیدن ابرو با اکوا به ترتیب زیر می‌باشد:

آموزش کشیدن ابرو با اکوا

1. همانطور که در آموزش کشیدن ابرو با مداد اشاره کردیم، مرتب کردن ابرو مهمترین قدم برای کشیدن ابرو متقارن است. بنابراین با شانه ابرو، ابروهایتان را به بالا شانه زده و با استفاده از قیچی ابرو موهای ابرو را یکدست کوتاه کنید.
2. می‌توانید برای استفاده از اکوا در کشیدن ابرو از برس ابرو و یا قلم ابرو استفاده کنید. برس را ابتدا مرطوب کنید و آن‌را به اکوا اغشته کنید و به آرامی بر روی ابرو بکشید. توجه داشته باشید که از مقدار زیادی اکوا استفاده نکنید چرا که شکل نامناسب و غیرطبیعی به ابرویتان می‌دهد.
3. در انتها ابروهایتان را برای یکدست شدن شانه زده و با استفاده از پنکک اطراف آن‌را محو کنید.

 

 

3- طرز کشیدن سایه ابرو

یکی از راه های کشیدن ابرو طبیعی استفاده از سایه ابرو می‌باشد. با کشیدن سایه در ابرو می‌توانید ابروهایتان را حجیم‌تر نشان دهید. در ادامه قدم به قدم آموزش کشیدن ابرو با سایه ابرو را توضیح داده‌ایم:

طرز کشیدن سایه ابرو

1. ابرو هایتان را با استفاده از برس ابرو شانه زده و تاج ابرو را با قیچی ابرو مرتب کنید.

2. براش ابرو و یا قلم ابرو را به سایه ابرو اغشته کنید. با نرمی خطی منحنی در زیر ابرو بکشید تا ابرو فرم بگیرد.

3. داخل ابرو را با سایه پر کنید. سعی کنید سایه ابرو را یکدست پخش کنید. برای اینکار بهتر است قلم ابرو را به صورت عمودی از پایین به بالای ابرو به آرامی بکشید.

4. در انتها بهتر است برای مرتب کردن اطراف ابرو از کانسیلر استفاده کنید.

 

نکاتی در رابطه با طرز کشیدن ابرو

  • در کشیدن ابرو با مداد سعی کنید از مداد ابرو نرم استفاده کنید تا خطوطی محو و یکدست ایجاد شود.
  • برای ایجاد برجستگی بیشتر در کشیدن ابرو با سایه ابرو بهتر است از کانسیلر روشن‌تر از رنگ پوستتان در قسمت پایین ابرو استفاده کنید. همچنین کشیدن مداد سفید در زیر ابرو نیز میتواند زیبایی ابرو را دوچندان کند.
  • برای افرادی که چشمانی ریز دارند کشیدن ابرو پهن توصیه نمیشود چرا که جلوه چشمانتان را کمتر میکند و ابرو شکلی غیر طبیعی به خود میگیرد.
  • در کشیدن ابرو با اکوا این نکته را در نظر داشته باشید که اکوا دیر خشک میشود بنابراین بهتر است تا چند دقیقه بعد از کشیدن ابرو برروی آن دست نکشید.
  • سعی کنید با استفاده از آموزش کشیدن ابرو که در این مقاله مطرح شد، طرز کشیدن ابرو را چندین بار تمرین کنید تا مهارت کافی را در کشیدن ابرو با مداد، اکوا و یا سایه ی ابرو بدست آورید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *