آرایشی

19 ترند آرایش بهاری 1401 که باید بدانید !

19 ترند آرایش بهاری 1401 که باید بدانید !

آرایش بهاری ترندهای بخصوص و جذابی را به خود اختصاص می دهد. با عوض شدن فصل ها، ترندهای آرایشی نیز تغییر می کند و در میان این ترندها، جذاب ترین ترندهای آرایشی مربوط به فصل بهار است؛ در فصل بهار همه چیز نو شده و دارای طراوت است که آرایش بهاری نیز از این طراوت و شادابی مستثنی نیست.

به دلیل همه گیری ویروس کرونا در سال های اخیر به ویژه در بهار 2021، شاهد آرایش چشم و سایه های نئونی و پررنگ بودیم. زیرا چشم تنها قسمتی از صورت بود که هنگام ماسک زدن مشخص بود. به همین دلیل تمرکز آرایش بر روی چشم گذاشته می شد. همچنین به دلیل در خانه ماندن مردم در این دوران، توجه به پوست صورت و روتین های مراقبت از پوست افزایش یافت و محصولات مراقبتی پوست بخش گسترده ای از سبد خرید مردم را تشکیل دادند. اما سوال اینجاست که با بهتر شدن وضعیت کرونا در سراسر جهان، شاهد چه ترندهای آرایش فصل بهار 2022 خواهیم بود؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا آموزش آرایش بهاری و ترندهای آرایش بهاری 2022 را به شما معرفی کنیم.

فهرست مطالب

ترندهای آرایش بهاری 1401

1- آرایش سبک و پوست صاف صورت، ترند آرایش فصل بهار 2022

1- آرایش سبک و پوست صاف صورت، ترند آرایش فصل بهار 2022

بسیاری از میکاپ آرتیست های برجسته دنیا که با سلبریتی های بزرگ کار می کنند معتقد هستند که در آرایش بهاری صورت در سال 2022، سلبریتی ها و مردم بیشتر تمایل به خرید کرم پودر های سبک داشته و علاقه ای به استفاده از کرم پودرهای سنگین با پوشانندگی بالا ندارند؛ بدین ترتیب در کنار اینکه حالت طبیعی پوست حفظ می شود، باعث می شود پوست دچار آسیب نشده و همیشه صاف و درخشان به نظر برسد. شما می توانید با ترکیب کردن کرم پودر خود با یک مربوط کننده آن را رقیق تر و سبک تر کنید و یا به طور کلی از کرم پودر استفاده نکرده و فقط در نقاطی که احساس می کنید نیاز به کرم پودر دارند از کرم پودری که همرنگ پوستتان است به مقدار کمی استفاده کنید تا پوست ظاهر طبیعی خودش را حفظ کند.

2- خط چشم هایی که بینشان فضای خالی دارند، ترند آرایش بهاری 2022

خط چشم هایی که بینشان فضای خالی دارند، ترند آرایش بهاری 2022

همانطور که گفته شد، در سال های گذشته تمرکز آرایش بر روی چشم بود و خط چشم هایی با رنگدانه های Neon و فسفری و گرافیکی، جزء ترندها و مدل های پرطرفدار به حساب می آمد. امسال نیز برای آرایش بهاری 2022 این خط چشم ها پرطرفدار هستند، با این تفاوت که تنها خطوط بیرونی خط چشم کشیده می شود و توخالی هستند. یعنی یک فضای خالی را روی پلک ایجاد می کنند. این روند در استفاده از خط چشم ها می تواند تفاوت چشمگیری را در ترند آرایش بهاری 2022، نسبت به سال های قبل ایجاد کند.

3- خط چشم های دوتایی، ترند آرایش چشم بهاری 2022

خط چشم های دوتایی، ترند آرایش چشم بهاری 2022

این مدل آرایش چشم بهاری ، یکی از پرطرفدارترین و جذابترین آرایش بهاری در سال 2022 است که از سبک قدیمی یا old fashion گرفته شده است. طراح و ابداع کننده این مدل جذاب خط چشم برند دیور Dior است که آن را از سبک آرایش در سال های دور ( دهه های 20 و 30 میلادی) الهام گرفته است. می توانید این خط چشم دوتایی را به شکل های مختلفی بکشید و نگران مدل چشم تان نباشید. زیرا مناسب برای تمامی حالت های چشم است.

4- کانتور کردن لب ها، ترند آرایش بهاری 2022

کانتور کردن لب ها، ترند آرایش بهاری 2022

کانتور کردن لب ها، ترند آرایش بهاری 2022

یکی دیگر از ترندهای پرطرفدار آرایش بهاری 2022، کانتور کردن لب ها می باشد ؛ اگرچه به نظر می رسد این مد جدید فقط مختص امسال باشد و کم کم از یادها برود ، اما طرفداران زیادی دارد. برای کانتور لب ها، باید ابتدا باید با خط لب، دور لب ها را پررنگ کنید و سپس با استفاده از یک رژ لب مات با رنگ نوود آرایش لب ها را کامل نمایید. با اینکار حالتی کانتور شده و جذاب به لب های خود می بخشید که مطابق با ترند جدید میکاپ بهار 1401 نیز می باشد.

5- ابروهای مرتب و منظم، ترند میکاپ بهار 1401

ابروهای مرتب و منظم، ترند میکاپ بهار 1401

تأثیر ابرو بر زیبایی چهره غیرقابل انکار است، لذا برای تکمیل آرایش خود و زیباتر نشان دادن چشم ها، باید ابروهایتان را نیز آرایش کنید. هر ساله استایل های مختلفی برای ابروها ترند می شوند؛ یکی از استایل هایی که برای بهار 2022 ترند شده است، ابروهای مرتب و منظم است. برای دادن ظاهری منظم به ابروها باید از مداد ابرو استفاده کنید؛ برای انجام این کار مهم نیست چه مدل ابرویی دارید، زیرا می توانید با استفاده از مداد ابرو، ظاهری کامل و بی نقص برای ابروهای خود به وجود بیاورید. پیشنهاد می شود اگر تسلط کافی در کار کردن با مداد ابرو را ندارید بهتر است از این کار صرفنظر کنید.

6- ابروهای کرکی، رو به بالا و لمینت شده، ترند آرایش بهاری 2022

ابروهای کرکی، رو به بالا و لمینت شده، ترند آرایش بهاری 2022

ابروهای کرکی، رو به بالا و لمینت شده، ترند آرایش بهاری 2022

در سال های گذشته، شاهد ترند بودن ابروهایی با ظاهر لمینت شده و کرکی بودیم؛ در بهار 2022 نیز این ترند از محبوبیت بسیاری برخوردار خواهد بود؛ لذا اگر طرفدار این ترند هستید می توانید با لمینت ابرو و یا استفاده از ژل ها و صابون های ابرو، ابروهای خود را رو به بالا شانه کرده و از این ترند بهاری لذت ببرید.

7- رژ لب با حالتی پخش شده

رژ لب با حالتی پخش شده

رژ لب با حالتی پخش شده، ترند آرایش بهاری 2022

نحوه آرایش لب ها، با توجه به سلیقه و مدل لب هر فردی می تواند متفاوت باشد. در سال های گذشته شاهد تغییرات بسیاری در ترندهای آرایش لب ها بوده ایم، اما در بهار 2022، شاهد ترند رژ لب پخش شده برای لب ها خواهیم بود. این ترند از کشورهای آسیایی گرفته شده است. بدین صورت که تمرکز رژ لب بر روی مرکز لب است و به سمت گوشه هاهی کمرنگ تر می شود. این مدل آرایش، به لب ها جلوه ای طبیعی و زیبا می بخشد و اینگونه به نظر می رسد که فرد زمان زیادی را صرف آرایش نکرده است.

8- لب های لعابی و براق، ترند آرایش بهاری

لب های لعابی و براق، ترند آرایش بهاری

چندین سال است که برق لب ها و لیپ گلاس ها از ترندهای آرایشی 1401 در میان سلبریتی ها و مردم بوده است؛ در بهار 2022 نیز شاهد این ترند هستیم با این تفاوت که امسال این برق لب ها بر روی خط لب و یا رژ لب استفاده می شوند. می توان گفت این مدل آرایش لب از دهه 2000 گرفته شده است.

9- رژگونه پررنگ، ترند میکاپ بهار 1401

رژگونه پررنگ، ترند میکاپ بهار 1401

رژگونه پررنگ، ترند میکاپ بهار 1401

استفاده از رژگونه باعث برجسته نشان دادن گونه شده و با رنگی که به گونه ها می بخشد باعث می شود چهره سرزنده تر و باطراوت به نظر برسد. در ترندهای ارایشی 2022 ، شاهد رژگونه های پررنگ و مشخص خواهیم بود که علاوه بر روی گونه ها، برروی شقیقه ها و پشت چشم نیز قابل مشاهده است. بهتر است از رژگونه های کرم مانند و مایع استفاده کنید که ظاهری سبک و طبیعی به آرایش شما ببخشند.

10- آرایش های برنزی، ترند آرایش بهاری 1401

آرایش های برنزی، ترند آرایش بهاری 1401

آرایش های برنزی، ترند آرایش بهاری 1401

در بهار 2022، شاهد سایه چشم های برنزی با خط های طلایی و چشم های کاراملی و قهوه ای هستیم که ظاهری تیره و پررنگ به چشم ها می بخشند.

11- سایه های نئونی و فلورسنت، مناسب آرایش فصل بهار 1401

سایه های نئونی و فلورسنت، مناسب آرایش فصل بهار 1401

سایه های نئونی و فلورسنت، مناسب آرایش فصل بهار 1401

امسال نیز شاهد سایه چشم های نئونی و فلورسنت برای چشم ها هستیم؛ بدین صورت که با استفاده از سایه های نئونی و رنگی، ظاهری آب نباتی و شفاف و سرزنده به چشم ها داده می شود و حس بهار را در ذهن ها بیدار می کند.

12- خط چشم های رنگی، ترند آرایش بهاری 1401

خط چشم های رنگی، ترند آرایش بهاری 2022

خط چشم های رنگی، ترند آرایش بهاری 2022

بسیاری از میکاپ آرتیست های سرشناس دنیا، از این خط چشم ها در بهار 2022 استفاده کرده اند زیرا معتقد هستند خط چشم های رنگی چشم ها را درشت تر و بانشاط تر نشان می دهند. همچنین می توانید از خط چشم های رنگی براق با خیالی راحت استفاده کنید.

13- تزئین اطراف چشم ها با نگین های براق و کریستال ها، ترند آرایش بهار 2022

تزئین اطراف چشم ها با نگین های براق و کریستال ها، ترند آرایش بهاری 2022

تزئین اطراف چشم ها با نگین های براق و کریستال ها، ترند آرایش بهاری 2022

در شوی برند Etro شاهد استفاده از کریستال ها و نگین های براق در اطراف چشم بودیم. می توانید از این ترند در مهمانی ها استفاده کنید. بهتر است بدانید که اگر از این ترند استفاده کردید دیگر نیازی به استفاده از کانسیلر نخواهید داشت.

14- رژلب قرمز کلاسیک و سرزنده، ترند میکاپ بهار 1401

رژلب قرمز کلاسیک و سرزنده، ترند میکاپ بهار 1401

رژلب قرمز کلاسیک و سرزنده، ترند میکاپ بهار 1401

رژلب قرمز کلاسیک همیشه انتخابی مطمئن بوده است. امسال نیز در شوی برندهای معتبر دنیا، شاهد استفاده از رژلب قرمز کلاسیک بودیم. رژلب قرمز کلاسیک حالتی سرزنده و باطراوت به چهره می بخشد. اما بهتر است اگر از این رژلب استفاده می کنید آرایش چشم ملایمی داشته باشید.

15- ست کردن سایه چشم با رنگ لباس، ترند آرایش بهاری 2022

ست کردن سایه چشم با رنگ لباس، ترند آرایش بهاری 2022

ست کردن سایه چشم با رنگ لباس، ترند آرایش بهاری 2022

در شوهای برندهای معروف دنیا برای بهار 2022، شاهد سایه هایی بودیم که با رنگ لباس ها ست هستند؛ لذا یکی از ترندهای آرایش بهاری 2022، ست کردن رنگ سایه چشم با رنگ لباس است که گزینه بسیار مناسبی برای مهمانی های شب است.

16- سایه های پاستلی، ترند آرایش بهاری 2022

سایه های پاستلی، ترند آرایش بهاری 2022

سایه های پاستلی، ترند آرایش بهاری 2022

در سال های گذشته سایه های پاستلی جای خود را درمیان انبوه ترندهای آرایشی باز کردند و در بهار 2022 نیز شاهد این نوع سایه ها هستیم. این سایه ها در عین ملایم بودن، ظاهری باطراوت و بهاری به آرایش شما می بخشند.

17- تمایل به داشتن ظاهری طبیعی

تمایل به داشتن ظاهری طبیعی

تمایل به داشتن ظاهری طبیعی

بسیاری از سلبریتی ها خواهان صورتی طبیعی هستند و تمایل دارند سلامت و طراوت طبیعی پوست را به نمایش بگذارند. این افراد دوست دارند برای محافظت از پوست و موی خود از لوازم آرایش کمتری استفاده کنند و ظاهری طبیعی داشته باشند.

18. مدل موی بهار 2022

مدل موی 2022

بهار همواره فصل تغییر، نو شدن و تازگی است؛ لذا همه ما به دنبال تغییر دادن ظاهر خود در این فصل و سال جدید هستیم. یکی از تغییراتی که می توانیم در سال جدید در خود ایجاد کنیم، مدل مو است. این نکته را درنظر بگیرید که برای انتخاب یک مدل موی جدید، جدا از ترندهای سال، باید به فرم صورت، جنس مو، حالت مو و البته سلیقه و استایل خود توجه داشته باشید. خوشبختانه برای سال 2022، مدل موهای متنوعی برای موهای صاف، فر، بلند و کوتاه ترند شده اند که با خیال راحت و با هر سلیقه، سبک صورت و مدل مویی که دارید می توانید آنها را امتحان کنید. برای آشنایی با انواع مدل مو به مقاله «مدل مو 2022» مراجعه کنید.

19. رنگ موی بهار 2022

رنگ موی بهار 2022

تغییر رنگ مو از آن تغیراتی است که ما حداقل سالی یک بار در بهار به آن احتیاج داریم. اما برای تغییر دادن رنگ مو بهتر است فاکتورهایی مثل حجم مو، جنس مو و حالت مو را درنظر بگیریم. تنوع رنگ موی 2022 بسیار بالا است و می توانید با توجه به سلیقه و جنس موی خود رنگ موردنظر خود را انتخاب کنید و از ترندی بودن آن لذت ببرید. فقط بهتر است در انتخاب سالن دقت کرده تا به موهایتان آسیب نرسد و به رنگی که مدنظر دارید به طور دقیق دست پیدا کنید. برای این که بتوانید بهترین رنگ موی 2022 را انتخاب کنید می توانید به مقاله «رنگ موی 2022» مراجعه کنید در این مقاله بیش از 20 رنگ موی ترند امسال به شما معرفی شده است.

سخن پایانی

هر سال ترندهای مختلفی برای استایل آرایش بهاری صورت، مدل مو و رنگ مو محبوب می شوند و همواره درحال تغییر هستند؛ لذا بهترین کار این است که انتخاب آرایش بهاری شما مناسب با حالت چهره، ویژگی های پوست و جنس موهایتان باشد تا بتوانید همواره از داشتن استایلی ترندی لذت برده و به روز باشید.     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.