مراقبت از پوست

کرم های دست و صورت

کرم های مرطوب کننده و آبرسان

کرم های مرطوب کننده و آبرسان

یکی از دلایلی که باعث پیر شدن پوست صورت، بدن و دست می شود کم آبی است.و همه ما می دانیم بهترین راه برای درمان این خشکی و ترک ها استفاده مرتب روزانه 8 لیوان آب و استفاده مرتب از کرم ها و مرطوب کننده هاست.بله ساده ترین و دم دست ترین راهی که می توان از چروک پوست دست و صورت جلوگیری کرد استفاده مرتب از مرطوب کننده های پوست است.استفادهٔ درست از مرطوب کننده، آبرسانی پوست را افزایش می دهد، از پوسته پوسته شدن و لکه دار شدن آن جلوگیری می کند و یک لایهٔ محافظ مرطوب ایجاد می کند که تمام طول روز روی پوستتان باقی می ماند. به علاوه، مصرف صحیح مرطوب کننده صورت کمک می کند تا ترکیبات ضد پیری پوست بهتر عمل کنند و پوست دیرتر دچار شکسته شدن و چروک شود. دراین مقاله به بررسی کرم های مرطوب کننده و آبرسان می پردازیم.

 

چرا باید از کرم های مرطوب کننده استفاده کنیم؟

کرم های مرطوب کننده و آبرسان

اگر می خواهید پوستتان بهتر به نظر بیاید، یکی از آسان ترین و ارزان ترین راه هایی که پیش روی شماست، استفاده منظم از کرم مرطوب کننده است. زیرا:

1 – جوان کننده پوست

یکی از روش های ساده و ارزان برای جوان ماندن استفاده مرتب از کرم دست و صورت است. این کرم ها رطوبت و چربی پوست را که بر اثر استفاده مواد شوینده از بین رفته اند را بر می گرداند و به چروک شدن دیرتر پوست کمک می کند. استفاده مرتب از کرم های مرطوب کننده در فصل سرما یکی از واجبات مراقبت از پوست است.

2 – درمان خشکی پوست

با مصرف منظم کرم رطوبت رسان، پوست خود را از خشکی و پوسته پوسته شدن محافظت می کنید. کرم های دست و صورت مرطوب کنندگی بالاتری نسبت به آبرسان ها دارند. زیرا چربی استفاده شده در آن ها بیشتر است تا در اثر شستشو دست و صورت دیرتر از بین روند.

3 – مانع ایجاد جوش

ممکن است تعجب کنید. اما باید صورت خود را کاملاً مرطوب نگه دارید تا بدون آکنه باشد و از چرب شدن آن جلوگیری شود. هنگامی که پوست شما خشک می شود، غدد چربی پوست برای جبران خشکی آن، چربی اضافی تولید می کنند. بنابراین، منافذ پوستتان مسدود می‌شود و جوش می زنید.

4 – مراقبت کننده از پوست های حساس

اگر پوست شما هم حساس است، به دنبال مرطوب کننده صورت حاوی ترکیبات آرام بخش، مانند بابونه و آلوئه ورا باشید. این کرم ها خارش یا اگزما پوستی، قرمزی پوست و خشکی پوست را کمتر می کنند.

تفاوت کرم مرطوب کننده و کرم آبرسان پوست

اگر خواهان پوستی سالم و هیدراته در تمام طول سال هستید. فراموش نکنید که باید هر دو فرآیند آبرسانی و مرطوب سازی را روی پوست خود انجام دهید. پس به طور کلی محصولی را انتخاب کنید که حاوی هم مواد مرطوب کننده و هم مواد آبرسان باشد.  اما به طور کلی می توان گفت: مرطوب کننده ها موادی با پایه روغن هستند که مواد پوشاننده مانند وازلین ، روغن های معدنی ، روغن های گیاهی (روغن جوجوبا، روغن نارگیل و …). این مواد روی پوست لایه ‌ای را تشکیل می ‌دهند که مانع از خارج شدن آب می‌شود. آن ها در کاهش خشکی پوست و افزایش لطافت نقش زیادی دارند. آبرسان ها موادی تحت عنوان humectants یا جذب کننده رطوبت مانند گلیسیرینو … هستند که آب را از هوا یا پوست شما جذب می‌کنند و بر روی پوست شما نگه می‌دارند.

تفاوت اساسی کرم مرطوب ‌کننده با کرم آبرسان در عملکرد آن ها روی پوست است. هر دو کرم ‌ها وظیفهٔ تامین رطوبت را برعهده دارند. اما کرم آبرسان آب سلول ‌های پوستی را تامین می‌کند. در حالی که مرطوب ‌کننده مانند سدی روی پوست مانع از دست رفتن رطوبت پوست می ‌شوند.

جمع بندی

روتین مراقبت پوست هر روز با شستشوی صورت شروع می‌شود. و بعد از شستشوی پوست برای جبران رطوبت و چربی پوست که با شستشو از بین رفته است. باید کرم آبرسان و مرطوب ‌کننده استفاده کرد. استفاده از کرم آبرسان با هر نوع پوستی مهم و ضروری است. چرا که پوست برای شادابی و نشاط باید مرطوب باشد و یکی از راه‌ های سیراب کردن سلول ‌های پوستی استفاده از کرم می باشد.

پوست ممکن است در اثر استفاده از شوینده ها، کم آبی و نور آفتاب خشک و زبر شود. پس استفاده از کرم آبرسان جنبه درمانی دارد و پوست برای تغذیه سلول‌‌ های خود نیاز به کرم آبرسان و مرطوب کننده دارد تا بتواند شاداب باشد. پس استفاده از کرم آبرسان برای همهٔ پوست ‌ها لازم و ضروری است و باید بخشی از روتین مراقبت پوست باشد. بنابراین در روتین مراقبت پوست استفاده از هر دو کرم آبرسان و مرطوب‌ کننده ضروری است و آن ها را مرتب استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *