عطر و ادکلن

چگونه عطر بزنیم؟

نکاتی درباره استفاده عطر و ادکلن

خوشبو بودن حس اعتماد به نفس را در افراد بالا می برد و این خوشبویی باعث شیک بودن و استایل خاص داشتن در افراد می شود. پس خیلی مهم است که از عطر و ادکلن خود به خوبی استفاده کنیم تا رایحه دلنشین و زیبایی در اطرافمان ایجاد کنیم. اما بهتر است کجاها عطر بزنیم ؟ چه مقدار از عطر و ادکلن خود را استفاده کنیم تا بویش همه را جذب کند؟ ما در این مقاله به بررسی نکاتی درباره استفاده عطر و ادکلن می پردازیم.

کجا و چگونه عطر بزنیم ؟

محل صحیح عطر زدن در ماندگاری و خوشبوتر ماندن آن کمک می کند. بهتر است عطر خود را در محلی که پوست گرم تر است و جریان قوی تری از خون وجود دارد بزنیم. دو محل که بهترین جا از بدن می باشد مچ دست و گلو است. در این قسمت به علت وجود نبض بیشتر و نزدیک بودن رگ به پوست بهترین نقطه برای استفاده از عطر و ادکلن می باشد.

نکاتی درباره استفاده عطر و ادکلن

اگر از عطرهای ضعیف تری استفاده میکنید بهتر است آن را در پشت گوش ها، قفسه سینه و داخل آرنج بزنید. بهترین زمان برای استفاده از عطر، بلافاصله بعد از حمام و خشک شدن کامل پوست است. زیرا در آن زمان منافذ پوست باز هستند و عطر در پوستمان نفوذ می کند. در واقع عطر روی پوست تمیز ماندگاری بیش‌تری دارد علاوه بر این دقت کنید اگر از لوسیون بدن استفاده می کنید سعی کنید بدون بو باشد تا با بوی عطرتان تداخل ایجاد نکند.

عطر و اودکلن خود را از فاصله دور و نزدیک اسپری نکنید. بهترین فاصله برای استفاده از عطر بین 10 تا 15 سانتی متر است. این فاصله به دوام عطرتان کمک می کند. همچنین بیشتر از دو تا سه بار عطر را اسپری نکنید زیرا اسپری زیاد بوی خوب عطر را از بین می برد و باعث سردرد اطرافیان و حتی خودتان می شود.

در هوای سرد از عطرهای قوی استفاده کنید زیرا سرما شدت عطر را کم می‌کند و برعکس در تابستان از عطر ملایم استفاده کنید. همچنین سعی کنید در محل کارتان و در محیط های بسته از ادکلن های ملایم استفاده کنید. اگر می‌خواهید که عطرتان دوام بالایی داشته باشد، آن را در مکانی سرد، خشک و تاریک قرار دهید، به عنوان مثال کمد لباس هایتان می‌تواند مکان مناسبی برای این کار باشد.

کجا از عطر و ادکلن استفاده نکنیم؟

  • بر روی لباس هایتان عطر و ادکلن نزنید. این کار علاوه بر این‌ که روی لباس هایتان لکه ایجاد می کند، به دلیل عدم جذب گرمای بدن پخش بو و ماندگاری عطر را کمتر می کند. همچنین جذب و بوی عطر به جنس لباس هم بستگی دارد. باید توجه داشته باشید که بلافاصله بعد از زدن عطر روی بدن، لباس نپوشید.
  • بعد از زدن عطر روی مچ، طبق عادت با مچِ دیگر روی آن را نمالید؛ این عادت همیشگی، میزان دوام عطر روی پوست را به طور چشم‌گیری کم میکند.
  • سعی کنید عطر خود را در زیر بغلتان نزنید زیرا در هنگام تعریق با عطرتان مخلوط می شود و بوی ناخوشایندی ایجاد می کند.
  •  هیچگاه عطر خود را بین سینه هایتان نزنید . این کار احتمال بروز حساسیت پوستی و جوش می دهد.
  •  هیچ وقت عطر خود را بر روی زیورآلات و جواهراتتان نزنید. احتمال تغییر رنگ در هنگام استفاده از عطر در جواهرات وجود دارد پس مراقب باشید.
  •  عطر خود را در محل های گرم و در تابش نور آفتاب قرار ندهید زیرا این کار دوام عطر و بوی آن را از بین می برد.
  •  هنگام اسپری کردن عطرتان مراقب کودکان و افراد که مشکل تنفسی دارند باشید. شاید عطر زدن شما باعث سرفه و سوزش گلو در این افراد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *