آرایش ناخن

ژلیش ناخن

ژلیش ناخن nail gelish

ژلیش ناخن nail gelish

ژلیش ناخن به تازگی به یکی از محبوب ‌ترین روش‌ های زیبایی ناخن تبدیل شده است. اما نکات زیادی مانند نحوه انجام آن، مواد مورد استفاده، چگونگی پاک‌ کردن ژلیش و مواردی از این دست وجود دارند که درباره ژلیش ناخن nail gelish باید بدانیم. پس در این مقاله به آنها پرداخته شده است. با ما همراه باشید.

ژلیش ناخن چیست؟

پس از اکستنشن و لیفت مژه و پس از کاشت مژه و کاشت ناخن، یکی از تکنیک ‌های جذاب و دوست ‌داشتنی در طراحی استایل بانوان خوش تیپ، ژلیش ناخن است. ژلیش ناخن یا لاک موقت برای خانم ‌هایی که به‌ دنبال روشی بلند مدت برای طراحی مد و لباس خود و همراهی آن با رنگ ناخن هستند، توصیه می ‌شود. این روش نسبت‌ به لاک معمولی دوام بیشتری دارد و دیرتر پاک می‌ شود.

ژلیش ناخن، همان لاک کلاسیک است که با اکریلیکِ ژل‌ مانند مخلوط شده و لاک موقت محسوب می‌شود. و گاهی دوام و کارایی بیشتری از لاک دائمی دارد. اسم محصول لاک ژل GEL POLISH است که نام برند محصول بوده و عموم آن را ژلیش می ‌خوانند. لاک ژل ‌ها معمولاً در سه مرحله روی ناخن انجام می‌شوند: ژل بیس، ژل رنگی و تاپ ژل.

لاک ژل برای ناخن‌ های طبیعی استفاده می‌ شود، اما گاهی روی ناخن ‌های کاشت هم قابل استفاده خواهد بود. همان‌ طور که گفتیم لاک ژلیش ناخن، ژل رقیق ‌شده است که مثل لاک کلاسیک، در بطری کوچک نگهداری می ‌شود. با فرچه کوچکی که در لاک کلاسیک استفاده می‌ کردین، می ‌توانید از این محصول روی ناخن بکشید. ژلیش ناخن با جریان هوا خشک نمی ‌شود و به دستگاه نیاز دارد.
ژلیش ناخن یا لاک موقت که نباید با کاشت ناخن اشتباه شود، دارای مراحلی است که باید گام‌ به‌ گام توسط یک آرایشگر ماهر با مواد یک ‌بار مصرف با کیفیت انجام شود. لاک ‌های معمولی که در بازار وجود دارند، آسیب زیادی به پوست و سطح ناخن می ‌رسانند و منافذ را مسدود می‌ کنند که این امر، بهداشت پوست و ناخن بانوان را در بلند مدت تهدید می ‌کند.

لاک موقت چیست؟

ژلیش لاک موقت است. یعنی به ‌صورت موقتی روی سطح ناخن قرار می ‌گیرد و مثل لاک کلاسیک مایع است؛ با این فرق که برای قرارگیری روی سطح ناخن، باید با اشعه UV خشک شود. ژلیش ناخن، براق ‌تر بوده و شما با استون نمی ‌توانید به‌ راحتی آن را پاک کنید. دوام ژلیش به جنس و برند آن بستگی دارد که بین ۱۰ تا ۲۰ روز است.

همان‌طور که گفتیم، در فرایند ژلیش ناخن باید از دستگاه برای خشک کردن استفاده شود. وقتی در آرایشگاه ‌ها و سالن ‌های زیبایی، بعد از گرفتن کوتیکول ناخن‌ ها، آن ‌ها را پاک و مرتب ‌سازی می ‌کنند، ژلیش را روی ناخن می ‌زنند و پس از گذشت سی ثانیه، دست ژلیش ‌شده را داخل دستگاه LED یا UV قرار می‌ دهند تا لایه ‌های بعدی روی ناخن قرار بگیرد. در واقع فرایند ژلیش ناخن، به کمتر از سی دقیقه زمان نیاز دارد که هزینه آن در سالن ‌های آرایشی و زیبایی سطح شهر متفاوت است.

فرق ژلیش ناخن با کاشت ناخن

گاهی بانوان جوان، کاشت ناخن را با ژلیش ناخن اشتباه می‌ گیرند. ژلیش ناخن با کاشت ناخن فرق دارد. در کاشت ناخن، موادی از جنس پلاستیک یا پودرهای فشرده‌ شده روی ناخن شما قرار می ‌گیرد و سبب بلند تر و ضخیم ‌تر شدن ناخن می‌ شود که معمولاً طرح و رنگ ‌های گوناگونی دارند تا این ترکیب مصنوعی، سبب ظاهر خوب ناخن شود. درحالی ‌که در فرایند مانیکور ناخن با ژل (ژلیش ناخن)، از مواد ژل ‌مانندی روی ناخن ‌های طبیعی شما استفاده می ‌شود و هدف از آن، بلندتر نشان ‌دادن ناخن نیست. در ژلیش ناخن، بر خلاف کاشت ناخن، باید از نور لامپ‌ های ال ای دی یا اشعه ماوراء بنفش برای خشک شدن ژلیش استفاده کرد که این فرایند در کاشت ناخن، کاربردی ندارد.

چگونه ژلیش را از روی ناخن پاک کنیم؟

این سوال متداولی است که بسیاری پس از انجام ژلیش می ‌پرسند. همان ‌طور که قبلاً گفتیم، ژلیش را می‌ توان پس از ۲ هفته از روی ناخن پاک کرد. وقتی ناخن بلند می ‌شود، بین ریشه ناخن و لاک فاصله می ‌افتد. این امر سبب می شود تا شما به فکر پاک ‌کردن ژلیش باشید. در این حالت، برای هوا رسانی بهتر به سطح ناخن و جذب رطوبت، بهتر است ژلیش پاک و تجدید شود.

برای تجدید ژلیش بهتر است به آرایشگر مجرب مراجعه کنید. آرایشگران نیز معمولاً پنبه ‌ای را با استون ۱۰۰ ٪ نمناک کرده، روی ناخن قرار می‌ دهند و با فویل آلومینیومی می ‌پوشانند. پس از گذشت یک ربع تا بیست دقیقه، متریال قرارگرفته روی سطح ناخن حذف می ‌شود. البته کیت ‌های مخصوصی هم در بازار وجود دارد که می ‌توان با آن ‌ها نیز ژلیش روی ناخن را حذف کرد. مواد به ‌کار رفته در ژلیش ناخن، سبب شکنندگی و تضعیف بافت ناخن در کوتاه ‌مدت نمی ‌شود. فقط روش پاک کردن آن است که سبب آسیب به صفحه ناخن می‌ شود. همچنین، استون سبب خشکی سطح ناخن می ‌شود و برای سلامت ناخن مضر است. بهتر است پاک ‌سازی را با مواد مرغوب و به ‌کمک ناخن‌ کار در آرایشگاه انجام دهید.

ژلیش بهتر است یا لاک؟

سوال متداول دیگر این است که آیا ژلیش ناخن بهتر از لاک معمولی است؟ پاسخی قطعی برای این سؤال وجود ندارد، چرا که علایق و انتظارات افراد برای طراحی استایل و مد متفاوت بوده است. ژلیش برای افرادی که خواهان لاک براق با کیفیت با قدرت پوشانندگی و جذب خوب هستند، توصیه می‌ شود. همچنین، ژلیش ناخن معمولاً برای خانم‌ های پر مشغله که فرصت رسیدگی مرتب به ناخن‌ هایشان را ندارند، گزینه خوبی است.

اگر شما عادت ندارید که هنگام شست ‌و ‌شو و استفاده از مواد آرایشی و بهداشتی، از دستکش استفاده کنید، توصیه می‌ شود که به ژلیش ناخن فکر کنید. لاک کلاسیک با همه ایراداتی که برای آن متصور هستیم، برای افرادی که خیلی به طراحی تیپ و استایل روزانه و هفتگی و روانشناسی رنگ ها و تیپ‌ های فصلی اهمیت می‌ دهند، مناسب‌ تر از ژلیش است و هزینه کمتری دارد. در نتیجه، انتخاب لاک کلاسیک یا ژلیش ناخن کاملاً به نظر و هدف طراحی استایل شما و میزان بودجه ‌ای بستگی دارد که برای آرایش و مراقبت از پوست، در ماه هزینه می ‌کنید.

عوارض ژلیش ناخن nail gelish

 •  ژلیش برای بانوانی که ناخن‌ های خیلی ضعیف و حساسی دارند، توصیه نمی‌ شود. اگر خواهان این کار هستید، حتماً با پزشک متخصص پوست خود مشورت کنید. در ژلیش، معمولاً سطح ناخن بین ۴ تا ۵ لایه، با مواد مخصوص، کاور می ‌شود و پس از قرارگیری دست داخل دستگاه، استحکام پیدا می ‌کند. این امر باعث می ‌شود که روی سطح ناخن شما لایه ‌ای قرار بگیرد. وجود این لایه هوا رسانی به سطح پوست و ناخن را مختل کرده و استمرار در آن در بلند مدت، باعث مشکلات پوستی می ‌شود.
 •  اگر عاشق ژلیش ناخن با طرح‌ ها و رنگ ‌های مختلف برای طراحی تیپ ‌های فصلی هستید، بهتر است با فاصله زمانی این کار را انجام دهید تا اکسیژن ‌رسانی به ناخن، به‌ خوبی انجام شود.
 •  هیچگاه ژلیش ناخن ‌های خود را با وسایل تیز و نوک چاقو صاف یا پاک نکنید. حتی از سوهان هم نباید برای پاک کردن ژلیش ناخن استفاده کرد. این کار به‌ شدت به صفحه ناخن شما آسیب می‌ رساند.
 •  بهتر است پس از ژلیش ناخن، از روغن‌ های تغذیه‌ کننده استفاده کنید. همچنین، از انجام این کار برای کودکان، به ‌خصوص کودکانی که عادت به جویدن ناخن دارند، پرهیز کنید تا مواد شیمیایی وارد بدن فرد نشود.

نکاتی در مورد ژلیش ناخن

 •  پیش از ژلیش ناخن، مانیکور ناخن انجام بدهید تا سطح ناخن ‌ها نا منظم نباشد.
 • استفاده از ضد قارچ پیش از ژلیش ناخن توصیه می ‌شود.
 •  بهتر است پس از ژلیش ناخن، روی سطح ناخن، کلینر بزنید تا کیفیت ژلیش افزایش یابد.
 • ژل باعث قطور شدن ناخن می ‌شود.
 •  ژلیش نوعی لاک است. تفاوت اصلی آن با لاک معمولی، دوام است و اگر بد زده شود، سبب ترک ‌خوردگی می ‌شود.
 •  انجام ژلیش ناخن به خانم‌ های باردار توصیه نمی‌ شود. اما اگر مایل به انجام این کار هستید، حتماً با پزشک زنان مشورت کنید. ژلیش ناخن حاوی مونومر متیل متاکریلات است که می‌ تواند برای خانم ‌های باردار مضر باشد.
 • ژلیش سبب بلند شدن ناخن نمی ‌شود.
 • ژلیش را به صورت مداوم انجام ندهید و بین این کار فاصله بگذارید تا ناخن هایتان کمتر آسیب ببینند.

امید است این مقاله در زمینه ژلیش ناخن nail gelish به شما کمک شایانی کرده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *