آرایش مو

ریموور مو چیست؟

محلول رنگ بر (ریموور مو REMOVER)

محلول رنگ بر (ریموور مو REMOVER)

اگر به آرایشگاه سر زده باشید و با متخصص رنگ صحبت کرده باشید کلمه ریموور کردن و یا پاک کردن رنگ را حتماً شنیده اید. با ما باشید تا با محلول رنگ بر (ریموور مو REMOVER) و این اصطلاح و ترفند آرایشی آشنا شوید.

ریموور رنگ مو چیست؟

ریموور برای از بین بردن رنگ مو استفاده می شود. بعضی رنگ ها به دلیل قوی بودن رنگ دانه های آن ها و همچنین در اثر تکرار زیاد آن ها بر رو تار های مو به راحتی از روی مو پاک نمی شوند. این نوع رنگ ها را حتی نمی توان با پودر دکلره روشن کرد. اگر برای روشن کردن این نوع رنگ ها از پودر دکلره استفاده کنید موها تناژ قرمز و نارنجی خواهند گرفت. این رنگ ها شامل رنگ های مشکی پر کلاغی و رنگ قرمز می باشند. در صنعت آرایشگری و در آرایشگاه برای پاک کردن این نوع رنگ موها از ریموور استفاده می کنند. ریموور ماده ای است که بر روی موها قرار می گیرد و رنگ را از مو جدا می سازد. ریموور ها به دو دسته تقسیم می شوند:

  •  پودری

این نوع ریموور در واقع مانند پودر دکلره بوده و عملکردی شبیه آن دارد. این نوع ریموور محدودیت رنگ ندارد.

طرز استفاده از ریموور رنگ مو پودری :

1. حداقل از رنگ موی نامطلوبتان دو هفته گذشته باشد تا عملیات ریموور رنگ را انجام دهید.
2. ابتدا موهایتان را با شامپو قلیایی بشویید تا پولک های مو باز گردد. این شامپو معمولاً همراه با پکیج ریموور داده می شود. شامپو را به مقدار زیاد به مدت ۵ دقیقه روی موهایتان ماساژ دهید.
3. سپس آب اضافی مو را توسط حوله بگیرید. موهایتان را با سشوار خشک نمایید.

4. بنا به درجه روشنایی مورد نظرتان نسبت های زیر را مخلوط نمایید.

الف) ۵۰ گرم پودر ریموور مو به علاوه ۱۲۰ میلی لیتر اکسیدان 12% – رنگ موی پایه ۲ – (مدت زمان بستگی به عوامل مختلف از چهل دقیقه تا ۱ ساعت)
ب) ۵۰ گرم پودر ریموور مو به علاوه ۱۵۰ میلی لیتر اکسیدان ۳% -رنگ موی پایه ۳ – (مدت زمان بستگی به عوامل مختلف از چهل دقیقه تا ۱ ساعت)
ج) ۵۰ گرم پودر ریموور مو به علاوه ۱۵۰ میلی لیتر اکسیدان ۶%-رنگ موی پایه ۴ – (مدت زمان بسته به عوامل مختلف از چهل دقیقه تا ۱ ساعت)
د) ۵۰ گرم پودر ریموور مو به علاوه ۱۵۰ میلی لیتر اکسیدان ۹%-رنگ موی پایه ۵ – (مدت زمان بسته به عوامل مختلف از چهل دقیقه تا ۱ ساعت)

5. پس از آنکه نسبت مورد نظر را انتخاب کردید. آن را مخلوط کرده و درون کاسه پلاستیکی بریزید. سپس با قلم مواد را مخلوط نمایید.

6. از روغن آرگان یا قطره آنتی دمیج به اندازه ۵ تا ۸ قطره داخل مواد بریزید تا از آسیب به مو جلوگیری نمایید.

7. موهایتان را به چهار قسمت تقسیم کنید. با کلیپس مو هر قسمت را جدا نمایید. فقط قسمت هایی که رنگ نا مطلوب دارد را مواد بزنید.
8. حتی اگر ریشه موهایتان نیز به رنگ نامطلوب باشد، سعی کنید از ۳ سانتی ریشه به بعد ریموور بزنید. پس از گذشت نیم ساعت  ریشه موهایتان را نیز ریموور رنگ مو بزنید. در نهایت ۳۰ دقیقه بعد کل موهایتان را بشورید. (کل مدت زمان یک ساعت)
9. پس از گذشت مدت زمان لازم بسته به ضخامت و جنس مو و البته نوع رنگ , موهایتان را با آب بشویید.
10. بعد از مصرف ریموور رنگ مو و آبکشی, هیچ نرم کننده یا ماسکی استفاده نکنید.

  • مایع ریموور یا دوفاز

این نوع ریموور شامل دو تا شماره یا دو فاز است که برای استفاده از آن باید از روش خاصی استفاده کنید. این نوع ریموور دارای ۲ مایع با شماره متفاوت است. مایع ها را می بایست به طور مساوی با هم ترکیب کنید و از پشت سر روی موها بمالید. مدت زمان مکث ریموور دو فاز به جنس مو و رنگ مو بستگی دارد. در کاتالوگ محصولات زیبایی مو، زمان مکث و طرز استفاده نوشته می شود. بهتر است قبل از استفاده از ریموور، کاتالوگ مربوطه را خوب مطالعه کنید.

نکات ضروری  ریموور کردن
  •  نکته اول :

برای بهتر نتیجه گرفتن پودر ریموور قبل از مصرف پودر ،یکبار از شامپو قلیایی استفاده نمایید. سپس کاملاً موها را خشک کنید بعد از آن از ریموور استفاده کنید. (شامپو با مقدار زیاد به موها زده شود و به مدت 5 دقیقه کاملاً موها را ماساژ دهید سپس موها را بشویید. غیر از این از هیچ شامپو یا نرم کننده ای استفاده نکنید.)

  •  نکته دوم :

مواد بر روی موهای پر حجم و بلند 2 الی 3 سانتیمتر ریشه تا نوک مو مواد زده شود. پس از مکث 20 الی 30 دقیقه 2 الی 3 سانتیمتر ریشه را به مواد آغشته و بعد از مکث 30 دقیقه ای مو آبکشی شود.

  •  نکته سوم :

بعد از مصرف مواد ریموور روی موها فقط آبکشی صورت بگیرد و از هیچ شامپو نرم کننده ای استفاده نشود.

  •  نکته چهارم :

برای جلوگیری از خشکی مو ابتدا 25 گرم از پودر را با 5 میل روغن آرگان ترکیب کنید. سپس اکسیدان را به آن ها اضافه کنید.

  •  نکته پنجم :

در صورتی که برای موهای مشکی ،شرابی یا قرمز مصرف می شود. امکان دارد پس از استفاده رنگدانه های کمرنگ نارنجی قرمز یا نارنجی زرد به وجود آید. در بدترین شرایط رنگ و جنس مو این اتفاق خواهد افتاد. با این وجود نشان دهندهٔ بهترین عملکرد این پودر در استفاده است. برای پوشش رنگ نارنجی کمرنگ به وجود آماده بهتر است از رنگ های دودی تا پایه ی 5 استفاده شود.

  •  نکته ششم :

از مصرف این محصول بر روی موهای طلایی اجتناب کنید.

  •  نکته ی هفتم:

بین مارک های ریموور بهترین را انتخاب کنید تا موهایتان آسیب نبیند.

  •  نکته هشتم:

بهتر است این کار را در آرایشگاه و زیر نظر متخصص انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *