آرایش صورت

کانسیلر

کانسیلر آرایشی و انواع concealer

کانسیلر آرایشی و انواع concealer

بیشتر افراد از لوازم آرایشی استفاده میکنند تا جلوه زیباتری به پوستشان بدهند و لکه های پوستی خود را بپوشانند. پرایمرها و کانسیلر آرایشی و انواع concealer یکی از اجزای مهم ارایش هستند و استفاده از آنها در آرایش بسیار مهم است.

کانسیلر چیست؟

کانسیلر یا تصحیح کننده رنگ پوست در واقع کرم پودر فشرده شده و ضخیم شده است که دارای تنوع رنگی است. از کانسیلرها برای پوشانندن سیاهی دور چشم ، کبودی ها و لک ها استفاده می شود. کانسیلر را قبل و یا بعد آرایش استفاده می کنند.بیشتر آرایشگران پیشنهاد میکنند از کانسیلر بعد از کرم پودر استفاده شود تا درصورتی که لک ها توسط کرم پودر پوشیده نشوند بتوان با کانسلر محوشان کرد.

انواع کانسیلر

 • کانسیلر استیکی Stick Concealer

کانسیلر آرایشی و انواع concealer

این نوع از کانسیلرها مانند رژلب می مانند.جنس این نوع کانسیلرها کرمی است.بهتر است برای استفاده از این نوع کانسیلرها از دست و یا براش های آرایشی استفاده کنید و به صورت مستقیم بر روی پوست نزنید.
این نوع کانسیلرها مناسب پوست های خشک، حساس و نرمال است.

 • کانسیلر مایع Liquid Concealerکانسیلر آرایشی و انواع concealer

جنس این نوع از کانسیلرها مانند کرم پودر است. کانسیلر مایع به راحتی بر روی صورت پخش می شوند. برای پخش کردن این نوع از کانسیلرها بهتر است از پدهای اسفنجی استفاده شود. اگر پوست چربی دارید و یا در فصل گرما از کانسیلر مایع استفاده میکنید فراموش نکنید که بعد استفاده حتما آن را بیک کنید تا چربی اضافه کانسیلر گرفته شود. اگر چربی کانسیلر باقی بماند بر اثر گرما ماسیده می شوند و آرایشتان را کثیف نشان می دهند. پوشانندگی بیشتر کانسیلرهای مایع بالاست و برای پوشاندن عیوب صورت عالی هستند.

 • کانسیلر پودری Powder Concealer

کانسیلر آرایشی و انواع concealer

کانسیلرهای پودری شبیه پودر فشرده هستند و بهتر است به‌خاطر پوشش متوسطی که دارند، با انواع مایع یا مدادی ترکیب و استفاده شوند.

 • کانسیلر کرمی Cream Concealer

کانسیلر آرایشی و انواع concealer

این نوع از کانسیلرها فشرده شده کرمی هستند و بیشتر به صورت پالت عرضه می شوند که دارای تعداد رنگ بیشتری هستند. برای استفاده از کانسیلر کرمی از براش استفاده کنید و برای پخش آن می توانید از پدهای اسفنجی استفاده کنید.
این نوع از کانسیلرها مناسب پوست های نرمال، حساس و مختلط است.

 • کانسیلر مدادی pencil concealer

کانسیلر آرایشی و انواع concealer

فرمول کانسیلرهای مدادی مانند کانسیلر استیکی است. این نوع از کانسیلرها به دلیل جامد بودنشان برای فصل تابستان عالی هستند. همچنین به دلیل کوچک بودنشان حجم و جای کمتری در کیف آرایشی شما خواهند گرفت. کانسیلر مدادی مناسب پوشاندن لک های نقطه ای ،ابروها و دور لب است و به راحتی می توان از این نوع کانسیلر استفاده کرد.

کانسیلرهای رنگی را بشناسیم

کانسیلر زرد : این کانسیلر لکه های تیره را محو می کند. اگر می خواهید تیرگی اطراف چشم خود را بپوشانید از کانسیلر زرد استفاده کنید.

کانسیلر نارنجی : افرادی که پوست سبزه دارند می توانند با کانسیلر نارنجی مواردی مثل جای جوش٬ زخم و لک را بپوشانند. اگر دور چشمان‌تان تیره و کبود است، درصورت استفاده از کانسیلر روشن این کبودی بیشتر و به‌ رنگ خاکستری خودش را نشان می‌دهد. برای حل این مشکل تنها یک راه‌حل وجود دارد؛ استفاده از کانسیلر نارنجی که رنگ متضاد با کبودی و بنفشی است بهترین انتخاب است. در این صورت بعد از محو کردن کانسیلر نارنجی، از یک کانسیلر روشن استفاده کنید و آن را با یک پد
یا بِراش محو کنید.

کانسیلر سبز : این کانسیلر برای خنثی کردن تن قرمزی پوست است. اگر دارای لکه های قرمز مادرزادی هستید یا می خواهید جوش های خود را بپوشانید این کانسیلر عالی است.

کانسیلر بنفش : کسانی که پوست صورتشان مایل به زرد است می توانن از این محصول استفاده کنند. لکه های کبودی روی صورت کاملاً با این کانسیلر محو خواهد شد. اگر سیاهی دور چشمتان زیاد است بهتر است از کانسیلر رنگ بنفش استفاده کنید.

این نوع از کانسیلرها به صورت پالتی و کرمی می باشند تا به راحتی بتوان از آنها استفاده کرد.

نحوه استفاده از کانسیلر

1. قبل از استفاده از کرم پودرها و کانسیلرها پوستتان را آماده کنید. به عنوان مثال کرم آبرسان و ضد آفتاب خود را بزنید و بعد از شروع به آرایش کنید.
2. برای پوشاندن سیاهی دور چشم خود از کانسیلرهایی که دو درجه از پوستتان روشن تر است استفاده کنید. کانسیلر دور چشم را به صورت مثلثی مانند بزنید تا صورتتان جلوه زیباتری داشته باشد و آن را به صورت دایره ای نکشید.
3. برای پخش کانسیلر دور چشم از پد اسفنجی یا بیوتی بلندر استفاده کنید. دقت کنید که با پد به صورتتان ضربه بزنید تا کانسیلر بهتر و راحت تر پخش شود.
4. برای آرایش تمیز از کانسیلرهای مایع و کرمی بر روی کرم پودر استفاده نکنید.

کاربردهای کانسیلر
 • محو کردن سیاهی دور چشم
 • مناسب برای محو کردن قرمزی دور بینی
 • پوشاندن جوش ها و جای آنها
 • جلوگیری از ریزش سایه چشم برای استفاده روزانه
 • مخفی کردن اشتباهات آرایشی
 • جلوگیری از ریزش رژ لب
 • تثبیت رژ لب به کمک کانسیلر یعنی قبل از زدن رژ خود مقداری کانسیلر بزنید و آن را محو کنید و بعد از آن رژ خود را بزنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *