آرایش صورت

کانتور و کانتورینگ چیست؟

کانتور و کانتورینگ Contour and Contouring

کانتورینگ چیست؟کانتور کردن و هایلایت کردن بیشتر در تئاتر و سینما استفاده می شد و بر روی چهره های سینما و هنرمندان این نوع تکنیک را می دیدیم. اما امروزه آرایشگران از کانتور و کانتورینگ Contour and Contouring برای فرم دادن و آرایش زیباتر استفاده می کنند و در سالن های آرایشی طرفداران زیادی پیدا کرده است.

کانتور (contour)

کانتور به معنای فرم دادن و حالت دادن به صورت به کمک لوازم آرایش است. کانتور به کمک خطای دید باعث می شود که صورت باریک تر، خوش فرم تر و برجسته تر نشان داده شود. شاید با خودتان بگویید که این تکنیک مخصوص آرایشگران حرفه ای است و من نمی توانم انجامش دهم در صورتی که این فکر اشتباهی می باشد و با چند روش ساده و راحت می توانید کانتور و هایلایت را انجام دهید.

در تکنیک کانتورینگ قسمت‌هایی از صورت که میخواهیم کوچکتر به نظر برسند را تیره میکنیم و نقاط قوت صورت را روشن‌تر یا هایلایت می کنیم. بنابراین برای کانتور دو یا سه درجه رنگ تیره تر و برای هایلایت دو یا سه درجه روشن تر استفاده می کنیم.

دو گام مهم در کانتورینگ

1. اولین گام مهم در کانتور و هایلایت کردن صورت شناخت صورت و نوع آن است. می توانید انواع صورت را در عکس زیر ببینید.کانتور و کانتورینگ Contour and Contouring

هایلایت و کانتور کردن در هر نوع از صورت متفاوت است که در عکس زیر می توانید محل های کانتور کردن و هایلایت کردن را ببینید و براساس آن صورت خود را کانتور کنید.

2. برای کانتور و هایلایت کردن درست٫ انتخاب ابزار آرایشی و مواد آرایشی نقش بالایی دارد. برای کانتور کردن همیشه دو تا سه درجه رنگ تیره تر و برای هایلایت کردن صورت دو یا سه درجه روشن تر استفاده می کنیم. ابزار کانتور به دو شکل پودری و فشرده یا مایع موجود است، انواع پودری معمولا کمرنگ‌تر هستند و اگر آرایشی پررنگ و مجلسی‌تر می‌خواهید سراغ انواع مایع بروید.

انتخاب ابزار کانتور به سلیقه و سبک آرایش شما و نوع ماده‌ای که انتخاب کرده‌اید (مایع یا پودری) بستگی دارد که می‌توانید از اسفنج‌های آرایشی یا برس مخصوص کانتور استفاده کنید. پودرها بهتر است با برس زده شوند در حالی که برای نوع مایع اسفنجی که خیس شده مناسب‌تر است.

نحوه انجام کانتور و هایلایت

  1.  قبل از شروع هر آرایشی کرم مرطوب کننده خود را بزنید .بعد از آن از یک پرایمر مناسب پوست خود استفاده کنید.
  2. کرم پودر مناسب رنگ پوست خود را بزنید . مراقب باشید که کرم پودر را دور چشمتان نزنید تا رنگ کانسیلرتان بیشتر نمایان شود.
  3. اگر مبتدی هستید پالت های کانتوری کرمی عالی هستند زیرا با یک براش آرایشی به راحتی می توانید آن را بر صورتتان بکشید. دقت کنید کانتورهای پودری آرایشتان را مات نشان می دهند.
  4.  از دو یا سه درجه رنگ تیره تر استفاده کنید. نقاط اصلی برای کانتورینگ صورت شامل ناحیه زیر فک، دو طرف شقیقه ها، دو طرف بینی و حفره های زیر استخوان های گونه هستند.
  5.  تنها قسمت هایی را هایلایت کنید که نور به آن می تابد؛ مانند گونه ها، استخوان های ابرو، پل بینی، چاله بالای لب و وسط چانه.

در آخر به این مطلب اشاره کنیم که از روش کانتورینگ و هایلایت به صورت مرتب و روزانه استفاده نکنید زیرا زیبایی صورتتان را می گیرد و در مراسم ها و جشن ها با آرایشی که می کنید احساس می کنید تغییری نکرده اید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *